А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Май

16

Депутати дозволили банкам не повертати депозити достроково

Автор: Advocat

19-1Верховна Рада України ухвалила01 rus Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів» (реєстраційний номер 1195). Законом внесено зміни до Цивільного кодексу України, відповідно до яких за договором банківського вкладу банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Умова договору вкладу на вимогу про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною. За договором банківського строкового вкладу банк зобов’язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом зі спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу.

Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

Крім того, із Закону «Про цінні папери та фондовий ринок» виключити норму про те, що у разі дострокового пред’явлення ощадного (депозитного) сертифіката до оплати банк виплачує суму вкладу та відсотки (за вкладами на вимогу), якщо умовами випуску сертифіката не передбачено інший розмір відсотків.

У Прикінцевих положеннях зазначається, що положення цього Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності.

Національний банк України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити приведення внутрішніх положень банківських установ у відповідність із цим законом .

Як повідомлялося, голова НБУ Валерія Гонтарева наприкінці минулого року повідомляла про наміри Нацбанку запропонувати парламенту заборонити вилучення банківських депозитів до настання строку їх повернення, що на думку п. В. Гонтаревої нібито відповідає світовій практиці і нібито допоможе збалансувати банківську систему. Хоча, мабуть, це є — типове офіційне виправдання лобіювання інтересів банкирів?

А потенційним вкладникам тепер у кожному випадку варто добре подумати, перш ніж покласти гроші на депозитне розміщення до банку.

Крім того, хоча положення цього Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до вступу цього Закону в дію, варто мати на увазі, що банки будуть під різними приводами пропонувати своїм клієнтам переоформити раніше укладені депозитні договори. Після такого переоформлення всі положення нового Закону будуть поширюватися на Ваш вклад, навіть якщо гроші як лежали в банку, так там і залишалися.

За публікацією сайту Ради адвокатів Київської області

 _______________________________________________

Опубліковане — травень 2015 р.

Заинтересовала публикация?
  • Получайте новые публикации по RSS или E-mail.

комментария 2

Олег Петрович добрый день!!!
У меня такой вопрос 28 ноября 2015 года дедушка пролонгирован договор срочного банковского вклада. 21 января 2016 года он умирает. Могу ли я досрочно расторгнуть договор срочного банковского договора начиная с 22 июля 2016 года? То есть с момента получения свидетельства о праве собственности наследуюемого имущества

Сергей, это зависит от условий договора, который заключил банк с Вашим дедушкой. Само по себе наследование не создает для Вас такой возможности.

Ваш отзыв