А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Дек

2

Докази відправленя копій позову по КАСУ

Автор: юрист Денис Кучерявый

У судовій практиці часто виникають проблеми, пов’язані з адміністративними позовами, які подавали суб’єкти владних повноважень. Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

В судових розглядах, в зв’язку з цим законодавчим положенням, виникали спори – надіслав суб’єкт владних повноважень, чи не надіслав; одержали, чи не одержали відповідачі і треті особи такі копії? Слід зазначити, що подекуди мали місце випадки мухлювання з боку працівників владних органів, які пред’являли суду поштові квитанції (чеки) про відправлення копій поштою, але були підстави вважати, що фактично відправляли відповідачам та третім особам лише частину документів, а подекуди – пусті конверти. По таких позовах люди, яким не було відомо про суть судового розгляду, могли втратити (або і втрачали) чимало.

І от Вищий адміністративний суд (ВАСУ) листом вiд 16.11.2011 № 2091/11/13-11 надав роз’яснення. При цьому, ВАСУ зазначив, що абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв’язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв’язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

З огляду на викладене, ВАСУ вважає, що з урахуванням вимог частини третьої статті 106 КАСУ належним доказом надіслання суб’єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом. Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.

Заинтересовала публикация?
  • Получайте новые публикации по RSS или E-mail.

Ваш отзыв