Интернет-бюро адвоката
Кучерявого Олега Петровича

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан

Окт

18

Новий порядок виплати зарплати

Автор: юрист Денис Кучерявый

Верховна Рада України Законом вiд 23.09.2010 № 2559-VI внесла зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП) і до Закону України «Про оплату праці» стосовно строків виплати заробітної плати.

Тепер роботодавці повинні виплачувати працівникам заробітну плату регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Але така виплата повинна здійснюватися не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (частина 1 статті 115 КЗпП). Раніше не можна було встановлювати строки виплати зарплати нормативним актом роботодавця, але насправді, по суті нічого не змінилося.

Щоправда, до статті 115 додано нову частину 2, якою уточнюється, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Аналогічні норми внесено і до закону України «Про оплату праці», якій, при наявності КЗпП взагалі не відомо для чого був прийнятий.

____________________________________________________________

Публікація — жовтень 2010 року

Заинтересовала публикация?
  • Получайте новые публикации по RSS или E-mail.

комментария 4

…та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Це означає що роботодавець може затримувати виплату зарплати на 7 днів?

Ні, це означає, що дата виплати зарплати повинна бути призначена не пізніше, ніж через 7 днів після завершення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто, наприклад за вересень виплата повинна здійснюватися не пізніше 7 жовтня

Я, вам завидую. Ваш блог намного лучше по содержанию и дизайну чем мой. Кто вам дизайн делал?

Студия «Абракадабра». В «подвале» сайта есть гиперссылка