АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Кві

19

Держконтроль за “спрощенцями”

Автор: admin

Нещодавно, а саме 23 лютого 2012 р., Верховна Рада України прийняла Закон (№ 4448-VI) “Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності”.

Цей Закон визначає особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб – “спрощенців”.

Дія цього Закону поширюється на:

  • фізичних осіб – підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі – фізичні особи – підприємці);
  • юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі – юридичні особи).

Згідно з цим законом, державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб здійснюється наступним чином:

  • органи державного нагляду (контролю), їх посадові особи проводять позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства;
  • органи захисту прав споживачів проводять позапланові перевірки за скаргами споживачів.

Щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, діяльність яких віднесена до середнього ступеня ризику, органи Пенсійного фонду України проводять планові та позапланові перевірки.

Органам державного нагляду (контролю), їх посадовим особам забороняється здійснювати щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не передбачені цим Законом.

На всякий випадок зазначимо, що у цьому Законі терміни “державний нагляд (контроль)” та “заходи державного нагляду (контролю)” вживаються у значеннях, наведених у Законі України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності“.

Також зрозуміло, що стосовно цього закону буде ще багато підзаконних актів та роз’яснень, адже закон виписаний у занадто загальному вигляді.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *