АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Січ

14

Визначено порядок застосування застави в кримінальних справах

Автор: admin

За повідомленням Прес-служби Міністерства юстиції України, Кабінет Міністрів визначив порядок внесення коштів на спеціальний рахунок при застосуванні застави як запобіжного заходу. Відповідну постанову, яку розробило Міністерство юстиції, ухвалено сьогодні, 11 січня, на засіданні Уряду.

Як повідомив Міністр юстиції О.Лавринович, ініціатива Уряду викликана змінами, що відбулися у законодавстві. Зокрема, у зв‘язку з внесенням змін до статті 154¹ Кримінально-процесуального кодексу України (Законом України від 15 листопада 2011 року № 4025-VI щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).

Внесені зміни передбачають, що застава як запобіжний захід застосовується з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано запобіжний захід, її явки за викликом до органу дізнання, слідчого, прокурора або суду, а також виконання інших покладених на неї обов’язків, передбачених статтею 149¹ Кримінально-процесуального кодексу, з умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов’язків. Застава полягає у внесенні коштів у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок, визначений у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

У цьому зв‘язку, Кабінет Міністрів своєю постановою визначив механізм внесення коштів при застосуванні застави. Кошти вноситимуться у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок органу, в провадженні якого знаходиться кримінальна справа.

Окрім того, постановою визначено перелік осіб, які можуть внести заставу; перелік осіб, яким забороняється бути заставодавцями; документи у яких визначається розмір застави; документи, що є підставою для звернення внесених коштів у дохід держави у разі невиконання обов’язків особою, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави; особливості повернення застави у разі відмови заставодавця від узятих на себе зобов’язань; механізм повернення коштів за заявою особи (заставодавця) у разі винесення вироку чи постанови судді (ухвали суду) про закриття справи.

Міністр юстиції також повідомив, що постанова набуде чинності з дня її офіційного опублікування.

______________________________________________________________

Публікація – січень 2012 року

Зацікавила публікація?
  • Одержуйте нові публікації по RSS або E-mail.


Коментарі закриті.