АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

20

Виплата мінімальной зарплати часто є порушенням діючого законодавства

Автор: admin

01 rusВ Україні є дуже поширеною практика встановлення дуже багатьом598271 категоріям працівників (у тому числі – державних і комунальних підприємств та установ) заробітної плати в мінімальному розмірі. І якщо приватні підприємства іноді до неї доплачують «у конвертах», те «бюджетникам» і цього не дістається.

Однак варто знати, що відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Оплата праці на рівні мінімальної заробітної плати допустима тільки для простої некваліфікованої праці. Назви таких професій передбачені розділом 9 “Класифікатора професій “Найпростіші професії”, зокрема:

  • домашня прислуга, прибиральники та прачки;
  • доглядачі будинків та мийники вікон;
  • посильні, носії та рознощики багажу і посилок;
  • збирачі сміття та подібні до них чорнороби;
  • швейцари та сторожі;
  • вантажники та інші найпростіші професії на транспорті;
  • комірники та вагарі;
  • найпростіші професії в сільському господарстві, рибальстві та подібних галузях, а також у видобувних галузях та будівництві, в промисловості.

Встановлення оплати праці працівникам інших професій, передбачених 1-8 розділами “Класифікатора професій”, є порушенням законодавства про працю.

Таке становище погіршує умови трудових договорів працівника порівняно з чинним законодавством, що є недопустимим.

При цьому не варто забувати, що сьогодні за порушення законодавства про працю, в тому числі використання найманої праці без належного оформлення, передбачена відповідальність за статтями 172 і 173 Кримінального кодексу України та частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з листом Держінспекції з питань праці від 15.09.2014 р. № 32-21/01-1715.

_____________________________________________________________

Публікація – листопад 2014 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *