АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лип

25

Новодністровці змінять адреси?

Автор: Advocat

на русском языкеНоводністровська міська рада в своїх виданнях опублікувала для обговорення проект рішення міської ради «Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна в місті Новодністровськ». Розробником проекту цього регуляторного акта є відділ архітектури та містобудування Новодністровської міської ради.

Як зазначено у даному проекті, основною метою цього регуляторного акту є затвердження Порядку присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості в місті Новодністровськ, яким встановлюватиметься механізм присвоєння порядкового номеру об’єкту нерухомості на відповідній мікрорайону, вулиці, провулку тощо (поштової адреси), шляхом присвоєння попередньої поштової адреси об’єктам нерухомості на стадії будівництва, поштової адреси новоствореним (новозбудованим) та існуючим об’єктам нерухомості у місті Новодністровськ. Також розробники проекту турбуються про зняття соціальної напруги, що виникла у зв’язку з відсутністю відповідного порядку та нормативно-правового акту, яким би визначався орган, уповноважений присвоювати поштові адреси об’єктам нерухомого майна на території міста Новодністровськ.

Не зрозуміло, про яку соціальну напругу у місті Новодністровську йдеться, адже якщо вона і є, то не від стільки від адрес, скільки від дій владних структур (як і по всій Україні).

Безумовно, нумерацію будинків у Новодністровську нормальною назвати важко, адже вона є досить хаотичною, що пов’язано з особливостями забудови міста (тоді селища) енергетиків. Та що є – то є… І хоча людині, яка не з нашого міста, досить важко знайти потрібний будинок, але новодністровці вже до цього звикли і будь-яких істотних проблем з такої відносної хаотичності адрес не мають.

Та нова новодністровська влада вирішила в черговий раз потурбуватися за новодністровців і зробити їм ще одне “добре” діло. Благодіяння подібного напрямку і масштабу ми вже переживали. Наймасштабніше з них – перетворення Новодністровська з селища міського типу в місто. Нагадаю: для майже всього населення Новодністровська це не дало ні чого: населений пункт якій був, такий і залишився. Економічно населення теж від цього не отримало жодної користі, навіть навпаки – майже половина населення втратила досить істотні “сільські” пільги на значну частину комунальних послуг. Проте, тогочасна селищна влада (і її наступники) отримали дійсно чимало: вони поступово особисто стали незалежними і, відповідно – непідконтрольними, районній владі (що само по собі теж ні чого населенню не дало, крім втягування у чвари і виникнення періодичних соціальних проблем різного характеру); штати вже міської ради поступово збільшилися в багато разів, повиникала купа управлінь там, де і відділам не має що робити; відповідно позростали і зарплати чиновників. І все це – навантаження на бюджет, тобто, фактично – на гроші мешканців міста. І ця тенденція до розростання управлінського апарату на тому ж пустому місці зберігається, хоча, ще раз нагадую, що місто з часів селищного статусу зовсім не зросло, населення і виробництво навіть зменшилися.

І от чергове нововведення… Які радощі і проблеми очікують новодністровців у зв’язку з нововведенням, що планується?

Положення про порядок привласнення поштових адрес само по собі не є чимось проблемним, таке положення мабуть потрібне, щоб була якась система в цій сфері, хоча б на подальше: може колись цей Новодністровськ і буде зростати? Але від цього документу прямо таки тхне бажанням окремих представників міської ради поміняти поштову адресацію в Новодністровську, тобто нумерацію існуючих житлових будинків. А от це вже буде чималою проблемою для всіх мешканців, які підпадуть під таку реорганізацію.

В чому, насамперед, ця проблема?

По-перше, це буде не дешево для міського бюджету, в якому не має грошей на вирішення дійсно нагальних проблем.

По-друге, ця діяльність, якщо таке відбудеться, буде довго (роками) тероризувати всіх новодністровців, адже в Україні діє система реєстрації місця проживання, яку колись називали пропискою. Колись зміна поштових адрес істотної проблеми не створювала: ну змінили назву вулиці – і бог з ним, роками на це не звертали уваги, навіть листи посилали на стару назву вулиці з усього СРСР і вони доходили. Дещо важче було з зміною номерів будинків, але таке відбувалося вкрай рідко і мало на кому позначалося, та все одне – великих проблем не створювало.

Натомість, на цей час реєстрація місця мешкання прив’язана до дуже багатьох правових відносин. Наприклад, в Україні останніми роками створено безліч різноманітних всеукраїнських державних паперових реєстрів, що мають електронні аналоги (виборців, прав власності на нерухомість, на землю, фізичних осіб-підприємців, обтяжень майна, тощо…). Реєстри також створюються різними відомствами (наприклад податкова служба, пенсійний фонд, тощо…). Ці реєстри плодяться як саранча, адже не лише новодністровська влада сама собі створює роботу (це загальносвітова властивість чиновництва).

Уявіть собі, що Вам буде потрібно отримати якісь витяг (довідку) з реєстру і десь його подати. Але там будуть дані Вашої старої адреси. Змінити в цих реєстрах відомості можна буде лише у разі внесення змін про реєстрацію у паспорті. Тобто, щонайменше всім новодністровцям прийдеться переоформляти реєстрацію місця проживання (“прописку”). Без цього ніхто не зможе ні купити/продати (подарувати/отримати в подарунок) квартиру, автомашину, оформити будь яку іншу нотаріальну дію, окрім завірення копій. Жоден банк не оформить Вам кредит з неіснуючою (невірною) адресою у паспорті, а якщо Ви у спішці приховаєте зміну адреси, то це може бути розцінено банком – як шахрайські дії з метою отримання кредиту і можуть бути відповідні проблеми за участю правоохоронних органів.

Напевне, Ви не зможете отримати грошовий переказ, якщо там буде стара адреса. Слід очікувати, що чимало проблем буде з оформленням і отриманням пенсій, соціальних виплат (наприклад, одиноким матерям, багатодітним сім’ям…).

Виникнуть проблеми і з реалізацією виборчих прав – Вас просто не допустять до участі у виборах без зміни штампу у паспорті. Хоча, хто знає? Може це і є мета таких дій – перед черговими (або позачерговими!) місцевими виборами змінити адресацію і таким чином усунути більшість населення від участі у виборах?

Хоча і не відразу, але утворяться черги у паспортному столі. Хоча не всі туди вчасно підуть. Більшість буде рватися тоді, коли запече, але може бути і пізно. Поки буде тривати ця возня, можна щось важливе і упустити. Так воно обов’язково і буде… Особливі проблеми виникнуть у тих новодністровців, які перебувають далеко від міста, або не дай боже – за кордоном, адже вони точно не будуть можливості вчасно переоформити штампи в паспортах та відомості в інших документах, про які на цей час навіть уявити не можливо.

Та зміни штампиків у паспорті не вирішать усіх проблем, адже навіть за наявності нового штампику про реєстрацію автоматична зміна відомостей про реєстрацію у всіх реєстрах, інших важливих документах не відбудеться. Щоб там їх змінити – знадобиться побігати. І всюди гроші… гроші… А, якщо Ви, наприклад, не отримали до зміни адресації державний акт про право власності на землю, то Ви його взагалі і не отримаєте навіть після зміни штампу в паспорті – держакт буде потрібно відправляти назад в Чернівці для переоформлення на нову адресу Вашої реєстрації. А як Ви напевне знаєте або розумієте, це триває завжди довго і не дешево.

І так далі…

Але ж для чого все це? Щоб не дратувати нашою діючою нумерацією новоприбулих до Новодністровська міських чиновників?

А чи не занадто дорого це задоволення буде коштувати новодністровцям?

____________________________________________________________

Публікація – липень 2011 р.коментарі 2

  1. Кирила :

    а вони що за людей думають? Вони при цьому ще щось вкрасти планують

  2. Muxa :

    (…людині, яка не з нашого міста, досить важко знайти потрібний будинок…)
    А що в Новодністровську передбачені Олімпійські ігри, а може чемпіонат з футболу і ми очикуємо навалу туристів? І взагалі, тому бідному заблукалому родичу шукаючи потрібну адресу, можна подивитись місто і поспілкуватись з людьми (вони у нас привітні і досить говіркі). Да і Новодністровськ по масштабам не Ріо-де-Жанейро…
    І ще, хай побудують спочатку щось крім базару… «Не вони квіточку саджали, не їм і ягодку коштувати».