АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лип

6

Прийнято Закони про Національну поліцію і ОВС

Автор: admin

61Вже незабаром на вулицях України01 rus міліцію замінять поліцейські, правила роботи яких сьогодні були схвалені парламентом. Це передбачено Законом (проект № 2822) “Про Національну поліцію”, який вже прийнято в цілому.

Відповідно до Закону поліцейський на всій території України, незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов’язаний вжити заходів для попередження і припинення правопорушень, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, визначення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це найближчий орган Національної поліції.

Звертаючись до людини, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з власних рук. Поліцейському заборонено знімати чи приховувати нагрудний знак, а також будь-яким іншим чином перешкоджати читати інформацію на ньому або фіксувати її за допомогою технічних засобів (тобто – можна фотографувати).

Закон визначає заходи, які може застосовувати поліція, та за яких умов поліцейські можуть вдаватись до тих чи інших дій.

Так, Національна поліція може застосовувати такі превентивні заходи:

 1) перевірка документів особи;

 2) опитування особи;

 3) поверхнева перевірка і огляд;

 4) зупинення транспортного засобу;

 5) вимога покинути місце і обмеження доступу до визначеної території;

 6) обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;

 7) проникнення до житла чи іншого володіння особи;

 8) перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

 9) застосування автоматичної фототехніки (радара) та відеотехніки;

 10) поліцейське піклування.

Окрім того, визначено такі заходи примусу, які можуть застосуватись Національною поліцією:

 1) психологічний або фізичний вплив (сила);

 2) застосування спеціальних засобів;

 3) застосування вогнепальної зброї.

Закон також містить норми щодо конкурсної процедури добору на посади, контрактного оформлення поліцейських та, звичайно, ряд положення щодо соціального та матеріального забезпечення поліцейських.

Відзначимо, керівник Національної поліції призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України відповідно до пропозицій Міністра внутрішніх справ України.

 * * *

Також Верховна Рада прийняла Закон (проект № 2561) “Про органи внутрішніх справ”.

Закон передбачає, що до системи ОВС увійдуть Національна гвардія, Національна поліція та ряд центральних органів виконавчої влади:

  • центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні (тобто – прикордонники);
  • центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів (паспортно-міграційна служба);
  • центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності (колишній МНС).

Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Закону про Національну поліцію.

При підготовці статті використані публікації сайту Ради адвокатів Київської області

_______________________________________________

Публікація – липень 2015 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *