АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Жов

14

Проект “Відкритий суд”

Автор: admin

759438В Україні 12 жовтня 2015 року01 rus розпочався найбільший в історії сучасної України моніторинг діяльності судів всіх інстанцій в усіх регіонах України під егідою проекту “Відкритий Суд” та за партнерства з Верховним Судом України. До участі запрошуються усі громадяни, незалежно від освіти. Головна ідея моніторингу: “Тобі не обов’язково бути юристом – будь громадянином!”

Специфікою проекту “Відкритий Суд” є “живий” і публічний моніторинг судових процесів, який передбачає відео-фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах. Відео записи судових засідань розміщуються на сайті проекту, на каналі YouTube “Відкритий Суд” та в соціальних мережах. Проект передбачає створення відео–досьє на кожного суддю, прокурора, недобросовісного адвоката, викриваючи непрофесійність, завідомо незаконні дії та корупцію в судах, які шкодять інтересам держави та кожної людини. Таким чином, громадські активісти переслідують мету створення стандартів правосуддя, та невідворотність покарання за відхилення від них. По суті, йдеться про реальну судову реформу.

Реалізація ініціативи стала можливою лише починаючи з 28 березня 2015 року – з набуттям чинності Закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”, яким гарантовано можливість проведення відеозапису судових засідань без отримання дозволу суду.

Така правова норма є унікальною для країн світу та розглядається, як ключовий елемент боротьби з корупцією та несправедливістю у судах. Успіх України зможе стати прикладом для застосування механізму у інших країнах світу.

Таким чином, з 12 жовтня до 30 листопада 2015 року (продовжено до 7 грудня 2015 року) кожен громадянин може зареєструватися на спеціально створеному сайті, провести відео зйомку судового засідання у будь – якій справі та отримати нагороди за свою свідому громадську позицію.

Нагородження учасників відбудеться 14 грудня 2015 року в палаці Верховного Суду України за участі авторитетних юристів, правозахисників та відомих українців.

Партнером проекту є також Національна асоціація адвокатів України.

Термін проведення: 12 жовтня – 7 грудня 2015 року.

Нагородження: 14 грудня 2015 року.

Постер (1)

Детально – на сайті проекту “Відкритий Суд” (сайт активний з 12.10.2015 р.).

Канал на YouTube.

За публікацією на сайті Ради адвокатів Київської області та за інформацією оргкомітету проекту

________________________________________________

Публікація – жовтень 2015 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *