АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

22

Система відеоспостереження в будівлях поліції

Автор: admin

Проект передбачає повну фіксацію дій поліцейських щодо затриманої особи від моменту фактичного затримання, в тому числі коли вона зайшла до будівлі поліції, і до моменту, коли покинула її. Таким чином «Сustody records» дисциплінує як самого поліцейського, так і затриманого. Оскільки всі дії фіксуються і відеодокази можна використати як захист поліцейського, так і захист затриманої особи.

Примітка адм. сайту: «Custody Records» – у дослівному перекладі з англійської мови означає «відомчі записи» (чому не дали системі нормальну назву українською мовою є незрозумілим: мабуть вже починають забувати. Але це, нажаль, у нас на всіх «фронтах» йде така “боротьба за розвиток” української мови).
Отже, ці «відомчі записи» то є система відеомоніторингу в підрозділах поліції, яка фіксує перебування цивільних (сторонніх) осіб у відділеннях поліції. При цьому, у разі перебування там з будь яких причин: на консультації, допиті чи вас затримали. Кожен крок сторонньої особи та дії поліцейських щодо цієї особи в повній мірі підлягають фіксуванням камерами відеоспостереження.

Про особливості проекту «Сustody records», його переваги та умови запровадження йшлося 19 листопада 2021 року в Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області. Керівник буковинської поліції Руслан Дударець і начальник Управління дотримання прав людини НПУ Руслан Горяченко провели нараду з керівниками територіальних підрозділів поліції, під час якої продемонстрували можливості системи «Сustody records» і результати реалізації пілотних проектів.

Працюючи на попередній посаді в Головному слідчому управлінні НПУ, нинішній керівник поліції Буковини Руслан Дударець був співавтором змін до наказу, який регламентує діяльність кімнат слідчих дій, а також охоплює систему «Сustody records».

Як наголосив начальник ГУНП, ця система покликана дбати про безпеку не лише затриманих громадян, а й співробітників поліції. Завдяки повній фіксації перебування затриманих у будівлі поліції, суттєво спрощується процес перевірки інформації про можливе порушення поліцейськими прав людини. Таким чином система захищає поліцейських від неправдивих звинувачень у протиправних діях щодо затриманих. Там, де наразі вже функціонує «Сustody records», немає жодної скарги від тимчасово затриманих осіб на дії співробітників поліції.

«Система «Сustody records» дає можливість швидко отримати відповіді на всі питання щодо затриманої особи: які поліцейські затримували, де і в яких умовах перебував затриманий, з ким спілкувався, який слідчий з ним працював, який адвокат приходив», – розповів полковник поліції Руслан Горяченко.

Наразі пілотні проекты «Сustody records» уже запроваджено у відділі поліції № 1 Харківського райуправління поліції № 1, Бориспільському й Тернопільському райуправліннях поліції, а також у Жмеринському райвідділі поліції. Окрім цього, триває активна підготовка до запуску проекту в територіальних підрозділах поліції по всій Україні.

Перебуваючи на Буковині, начальник УДПЛ НПУ Руслан Горяченко оглянув будівлі Дністровського райвідділу поліції, а також відділень поліції у містах Кіцмань та Сокиряни. Руслан Горяченко обговорив із керівництвом вказаних підрозділів поліції можливості та перспективи запровадження «Сustody records» уже найближчим часом.

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський портал”

______________________________________________________________________________

Публікація на нашому сайті – листопад 2021 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *