А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Дек

3

Скільки коштує зареєструвати самобуд?

Автор: юрист Денис Кучерявый

samostroyka7 листопада на сайті було опубліковано матеріал, який стосується встановленого урядом тимчасового порядку реєстрації самобудів. Кабміном також прийнято постанову (від 21 жовтня 2009 р. N 1206), якою затверджено Порядок внесення плати за видачу сертифіката відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правилам.

Дія цього Порядку поширюється на фізичних осіб — забудовників, які до 31 грудня 2010 р. подадуть заяву про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт.

Плата за видачу сертифіката вноситься забудовником у розмірах, визначених у додатку, шляхом перерахування коштів через банківські установи або відділення поштового зв’язку. Підтвердженням внесення плати за видачу сертифіката є платіжне доручення з позначкою про дату проведення платежу або касовий документ установи банку чи відділення поштового зв’язку, які прийняли платіж. Відповідальність за правильність визначення суми платежу несе забудовник. Сертифікат видається забудовникові лише після внесення в повному обсязі плати за його видачу.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката плата не справляється.

Розміри плати за видачу сертифіката:

— на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 200 кв. метрів включно, кількість надземних поверхів, яких не двох, з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 100 кв. метрів включно – 0,1 мінімальної заробітної плати;

— на приватні житлові будинки садібного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 350 кв. метрів включно з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 150 кв. метрів включно – 0,3 мінімальної заробітної плати;

— на приватні житлові будинки садібного типу, дачні та садові будинки загальною площею більш як 350 кв. метрів з господарськими спорудами і будівлями – 0,6 мінімальної заробітної плати.

Суми хабарів чиновникам до цих платежів не входять.комментария 2

  1. Олег Николаевич:

    У меня домик в садоводческом товариществе. Сомострой. Есть только акт на землю Куда, какие документы я должен представить, что бы узаконить домик?

  2. admin:

    Ув., Олег Николаевич, можете ознакомиться по интересующему Вас вопросу со статьей на этом же сайте от 7.11.2009 г. (по адресу: https://ukr-advokat.org.ua/?p=317#more-317). Там есть список документов, необходимых Вам, в зависимости от размеров Вашего домика. На статью можно перейти по указанной ссылке или щелкнув на подчеркнутой фразе в начале данной статьи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *