АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Січ

26

Створюється національний природний парк “Хотинський”

Автор: admin

Президент України 22 січня 2010 р. видав Указ (N 56/2010) про створення національного природного парку “Хотинський” на території Хотинського, Кельменецького та Сокирянського районів Чернівецької області. Метою створення Національного парку, згідно Указу, стало збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів у басейні річки Дністер.

До території національного природного парку “Хотинський” погоджено включення 9446,1 гектара земель державної власності, у тому числі:

2832,2 гектара земель Державного підприємства “Сокирянське лісове господарство”;

– 277,7 гектара земель Державного підприємства “Хотинське лісове господарство”.

Ці землі вилучаються в установленому порядку та надаються національному природному парку в постійне користування.

Крім того до території нацпарку включаються:

– 459,5 гектара земель Державного підприємства “Кельменецьке спеціалізоване лісництво АПК”,

– 214,7 гектара земель Державного підприємства “Хотинське державне спеціалізоване лісництво АПК”,

– 5662 гектарів Дніпровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів.

Ці території включаються до складу національного природного парку без вилучення.

Указом Президента доручено Кабінету Міністрів України забезпечитивирішення питання щодо утворення адміністрації національного природного парку “Хотинський” та належне її функціонування; затвердження у шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про національний природний парк “Хотинський”; підготовку протягом 2010-2011 років матеріалів та вирішення відповідно до законодавства питань щодо вилучення і надання у постійне користування національному природному парку “Хотинський” 3109,9 гектара земель, а також розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок і проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку, отримання державних актів на право постійного користування земельними ділянками;

розроблення протягом 2010-2012 років та затвердження в установленому порядку Проекту організації території національного природного парку “Хотинський”, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

Також Кабміну доручено передбачати під час доопрацювання проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та підготовки проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку “Хотинський”.

Що з цього буде – побачимо, але напевне, що це, за будь яких обставин, добра справа. Лише б її не перетворили на фарс. З головного поки що не зрозуміло одне: як можна було при цьому не включити до складу цього ж національного парку лівобережні землі навпроти Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *