АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

27

Щодо позовів про скасування арешту майна

Автор: admin

0174Згідно з частиною першою статті 6001 rus Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV “Про виконавче провадження” особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Під час вирішення такого спору в судових установах з’ясуванню підлягають обставини щодо підстав набуття права власності на спірне майно, у зв’язку з чим зазначені вимоги є приватноправовими. Таким чином, подібні спори, що складають їх переважну більшість, мають розглядатися у порядку цивільно-процесуального судочинства.

Натомість, спори між особою, на майно якої накладено арешт у виконавчому провадженні і яка не є боржником у цьому провадженні, та органом державної виконавчої служби – суб’єктом владних повноважень з приводу рішень, дій чи бездіяльності, прийнятих (вчинених) під час проведення опису та арешту майна, що не пов’язані з визнанням права власності на арештоване майно, є публічно-правовими і мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

За практикою розгляду справ у касаційному порядку та відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України  від 20.05.2013 р. № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».

 ___________________________________________________________

Публікація – листопад 2014 р.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *