А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Дек

14

Як стягнути гроші з держбюджету?

Автор: Advocat

Представляємо Вашій увазі лист Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) вiд 21.11.2011 № 2135/11/13-11, якій стосується застосування частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС), пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, Порядку виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року N 845 — з питання про порядок стягнення судових витрат з Державного бюджету України.

Необхідність роз’яснення виникла тому, що дуже часто є незрозумілим – з кого саме стягувати гроші у таких випадках.

Зокрема, ВАСУ роз’ясняє, що під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС). Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 КАС).

З урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами судам у резолютивній частині такого судового рішення слід зазначати обов’язок органу Державної казначейської служби України стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб’єкта владних повноважень — відповідача.

Відповідно, у виконавчому листі за таким судовим рішенням як боржника слід вказувати Державний бюджет України в особі суб’єкта владних повноважень — відповідача.



Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *