АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

10

Порядок направлення водіїв на медогляд

Автор: Advocat

Ще 25 жовтня того року на сайті було опублікованона русском языке статтю “Можно ли пить за рулем”. У статті розглядалися норми спільного наказу МВС і Мінздраву України від 09.09.2009 р. N 400/666 (гарний номер!), яким було затверджено Інструкцію про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу й швидкість реакції. Український переклад статті було опубліковано 7 листопада цього року.

Сьогодні ми розглянемо вимоги Постанови Кабінету Міністрів України вiд 17.12.2008 № 1103 “Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду”. Оскільки порядок проведення самого медогляду ми вже розглядали, то зупинимось лише на порядку направлення водіїв на огляд.

Згідно Порядку, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи Державтоінспекції є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп’яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться:

уповноваженою особою Державтоінспекції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;

лікарем закладу охорони здоров’я (в сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки працівники міліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Результати огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення. Підтвердження стану сп’яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється уповноваженою особою Державтоінспекції для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров’я.

Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров’я і відповідають установленим МОЗ вимогам.

Уповноважена особа Державтоінспекції забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Проведення огляду водіїв транспортних засобів – учасників дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є постраждалі, – обов’язкове.

Огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров’я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ. Лікар, що проводить огляд, повинен ознайомитися з документами, які посвідчують особу водія (паспорт, посвідчення водія та інші документи). Але, відсутність документів не може бути причиною для відмови в проведенні огляду.

У разі коли в результаті дорожньо-транспортної пригоди водія доставлено у лікувальний заклад, в обов’язковому порядку проводиться дослідження з метою виявлення в його організмі алкоголю, наркотичних чи інших речовин, що знижують увагу та швидкість реакції. Лікар, що проводив у закладі охорони здоров’я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ. Висновок складається в трьох примірниках: по одному – для уповноваженої особи Державтоінспекції та водія транспортного засобу, а третій залишається в закладі охорони здоров’я.

Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку.

Остання норма дуже цікава, але до цього часу достеменно не зрозуміло – в якому такому порядку оскаржувати висновок медиків, щоб на це оскарження хтось звернув увагу?

_____________________________________________________________

Публікація – листопад 2010 р.коментарі 2

  1. Михаил :

    Или я дурак, или законы так написаны, я так и не понял, как проводится осмотр, на месте остановки сотрудником ГАИ + свидетели, либо в наркологии врачом + свидетели, хочу что-бы меня правильно поняли, я ЧП, еду по работе,меня останавливает сотрудник ГАИ и на основании того, что якобы у меня блестят глаза, я должен бросить все и ехать ссать(изв. за выр.) в наркологию. Во- первых – я теряю пол-дня, а то и день рабочего времени, во-вторых – машина на штраф-площадке и самое интересное то, что ссать я не хочу, а мне оформляют отказ от освидетельствования, как быть в такой ситуации, скажите, пожалуйста!!!

  2. admin :

    Михаил: написано достаточно четко: ГАИ+свидетели, а если водитель на такой вариант не соглашается, то мед. освидетельствование. Если отказывается и от медосвидетельствования – протокол за отказ, с участием 2-х свидетелей. Если проблемы с мочеиспусканием, так и пишите и говорите при свидетелях: от медосвидетельствования не отказываюсь, у меня физиологические проблемы с мочеиспусканием, согласен на анализ крови.