АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Січ

15

Обережно: журналісти!

Автор: Advocat

на русском языкеНаписати цю коротку статтю мене змусила інформація, яка прозвучала вd-1 новинному ефірі одного з центральних українських телеканалів щодо законодавчих змін, пов’язаних з новим порядком реєстрації угод купівлі-продажу нерухомості. Поряд з досить корисною інформацією щодо загального порядку реєстрації, кореспондент у новинах чогось розпочала на всю України впевнено давати українцям рекомендації, які, на мій погляд, можна вважати безвідповідальними.

Маю на увазі частину сюжету, коли журналістка заявила, що тепер можна без дозволу розвалити у квартирі будь яку стіну, або хоча б всі стіни, а також те, що технічний паспорт на квартиру тепер вже не потрібний і при цьому на очах у всіх розірвала, як непотріб, якусь копію такого технічного паспорту.

Я поки що не буду детально роз’яснювати всі новини реєстраційних та ремонтно-будівельних правил, та лише хочу настійливо попередити відвідувачів сайту: не слухайте подібні журналістські рекомендації. На жаль, журналісти, здебільшого не відрізняються від бабусь на лавочках біля під’їздів будинків, які щось десь почули, якось по-своєму переіначили і пішли далі язиком молоти усяку нісенітницю.

Ні в якому разі не рвіть, не викидайте та навіть не втрачайте будь яким чином наявний у Вас технічний паспорт, інші інвентаризаційні документи на Ваші квартири, будинки. А якщо втратите – наплачетеся згодом гіркими сльозами і жодних претензій ні до якого, в тому числі до телеканалу, пред’явити не зможете. Адже:

– згідно з п. 1.4. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України 24.05.2001 N 127 (з наступними змінами, в т.ч. – від 28.12.2012 р.), «На підставі матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи (додаток 1) та технічні паспорти (додатки 2 – 8, 18)»;

– згідно з пунктом 2.1 тої самої інструкції, «…Технічній інвентаризації підлягають як квартирні житлові будинки та гуртожитки загалом, так і їх основні елементи: … квартири (групи квартир); квартири в будинках садибного типу; кімнати, жилі блоки, секції у гуртожитках». І далі, тому подібне… Тобто, технічні паспорти рано чи пізно будуть Вам потрібні. Крім того, наявний у Вас техпаспорт є зв’язком з інвентаризаційною справою, яка наявна в тому ж БТІ і від яких все одне, рано чи пізно нікуди не дінуться, оскільки той обсяг технічної інформації по спорудах, якій наявний в БТІ, ніхто не зможе перенести ні в які інші бази навіть за 10 років. Та навіть, якщо БТІ не відродяться «з попілу», то все одне доведеться шукати їх інвентаризаційні справи по архівах. Зокрема, якщо постане питання судових спорів, а від цього, ой – не зарікайтеся!.. Це далеко не завжди може залежати від Вашого бажання.

Хоча, якщо Вам хочеться потім побігати за виготовленням нового технічного паспорту, та викинути при цьому купу грошей, тоді можете вільно рвати свій старий.

А щодо «інформації» про можливість розвалити або лише істотно пошкодити, як було сказано у новинному сюжеті, без дозволу будь яких чиновників, хоча б всі стіни у Вашій квартирі, слід особливо підкреслити, що така рекомендація, якщо Ви до неї прислухаєтеся, може Вас довести не лише до сліз, а й до кримінальної відповідальності аж до 8 років позбавлення волі (частина 2 статті 270-1 Кримінального кодексу України). Мається на увазі, наприклад – знищення або пошкодження капітальних стін, в тому числі у Вашій власній квартирі. А якщо такі Ваші дії таки призведуть до спричинення майнової шкоди іншим особам в особливо великому розмірі або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, покарання передбачене у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років (ч. 3 ст. 270-1 КК).

Ще раз звертаю увагу відвідувачів сайту: ні коли не сприймайте буквально, з повною довірою, жодну юридичну інформацію, яка подається журналістами. Чесно кажучи, я ще ні коли не чув жодної такої журналістської інформації, яку можна було б вважати компетентною, хоча б на загально-побутовому рівні сприйняття, адже журналісти при підготовці матеріалів юридичної тематики у більшості випадків детально не вникають в юридичні тонкощі, і багато моментів сприймають так, як їм хочеться, а не так як воно є насправді. А деколи просто недобросовісно подають цю інформацію таким чином, щоб воно звучало більш привабливо для слухача або глядача, незалежно від правильності і точності такої інформації.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *