» 2023 » Січень
Автор: admin
Пресслужба Державної судової адміністрації України (ДСА) повідомила, що судові повістки, повідомлення та виклики відтепер за бажанням учасників процесу надходитимуть і на їх електронні месенджери. Відповідний порядок затверджено наказом ДСА України від 23 січня 2023 року № 28.
Згідно з порядком повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на месенджер. У випадку, коли мобільний телефон абонента не «прив’язаний» до месенджеру, повістки як і раніше надходитимуть у формі SMS-повідомлень. Наразі, державним підприємством «Інформаційні судові системи» завершуються розробка сервісу щодо автоматичного надсилання судами повісток на один із найпоширеніших месенджерів – Viber. Впровадити сервіс заплановано не пізніше 10 лютого 2023 року. Читати далі…
Автор: admin
З 1 січня 2023 року єдиним уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України. Це передбачено ухваленим у вересні 2022 року Законом № 2620 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо запровадження нової організаційної моделі соціального страхування в Україні. Згідно з цим Законом, з 1 січня 2023 року виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиме не Фонд соціального страхування України, а Пенсійний фонд України. Пенсійний фонд України та його територіальні органи за Законом тепер є правонаступниками ФССУ і виконують функції з соціального страхування. Читати далі…
Автор: admin
В ході досудового розслідування, а здебільшого – судового розгляду кримінальних правопорушень (злочинів) останніми роками все частіше постає питання допустимості або недопустимості доказів вини особи, що притягається до кримінальної відповідальності за той чи інший злочин.
Це питання в своїй основі регулюється нормами статей 86 – 90 Кримінального процесуального кодексу України (КПК).
Згідно з нормою статті 86 КПК, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення. Читати далі…
|