» Хоздеятельность и право
Автор: admin
Під час дослідження електронних доказів має відбуватись належна ідентифікація. Це означає, зокрема, що будь-яка технологія, яка підтверджує автентичність, точність і цілісність даних, повинна бути прийнята. На це вказав Касаційний господарський суд (КГС) у постанові від 3.08.2022 у справі № 910/5408/21.
При вирішенні спору стосовно стягнення заборгованості за договором суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що посилання позивача на письмове листування у месенджері Telegram, відомості з робочого середовища Jira, логи завантаження на платформі Gitlab тощо є необґрунтованими і відхиляються. Адже ці докази не є належними та допустимими в розумінні ст.5, чч.1, 2 ст.6 закону «Про електронні документи та електронний документообіг» за відсутності електронного цифрового підпису уповноваженої особи. Читати далі…
Автор: Avtor
20 липня 2022 року ми опублікували на сайті статтю Дмитра Ніколова «Форс-мажор під час війни: судова практика». Сьогодні, на розвиток цієї важливої на цей час теми в практичній площині публікуємо статтю Марії Руденко про судову практику воєнного часу, яка стосується обставин непереборної сили.
*****************************************************************
Сьогодні поняття «форс-мажор» часто використовується у суспільному просторі. Нерідко його сприймають як ключ до вирішення різних ситуацій: розірвання договорів та застосування тих чи інших наслідків їх розірвання, уникнення виконання зобов’язань чи відповідальності за їх порушення.
Однак таке розуміння форс-мажору є хибним, а судова практика останніх місяців свідчить про те, наскільки критично суди ставляться до форс-мажору як підстави, на яку посилаються сторони Читати далі…
Автор: Avtor
Нині у юридичній і навколоюридичній спільноті спостерігається досить «категоричне» розуміння форс-мажору: нібито тепер будь-яке невиконання зобов’язання вважатиметься таким, що зумовлене форс-мажором. На нашу думку, такий «категоричний» підхід не відповідає чинному законодавству та напрацьованій судовій практиці, про що більш детально буде зазначено далі в цій статті. Читати далі…
Автор: admin
Рік тому в Україні розпочав своє існування, так званий, Офіс протидії рейдерству. Він був створений Кабінетом міністрів України, як самостійний структурний підрозділ Міністерства юстиції.
Офіс протидії рейдерству був і є покликаний захищати інтереси законних власників. На відкритті відділення були присутні тогочасний Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністр юстиції Денис Малюська.
«Ми як уряд заявили про необхідність економічного зростання. Без захисту прав власності ніякого економічного зростання не буде», – сказав Гончарук. Також прем’єр додав, що останнім часом в країні вже відсутнє системне рейдерство, що є хорошим сигналом для бізнесу. Також Гончарук зазначив, що хоче, щоб Офіс реагував на скарги власників максимально оперативно. «Нашою метою є реагування протягом доби», – сказав він. Читати далі…
Автор: admin
17 октября 2020 года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в Кодекс Украины процедур банкротства». Документ направлен на устранение недостатков Кодекса Украины процедур банкротства и недопущения открытия производств по делам о банкротстве органов государственной власти, органов местного самоуправления, бюджетных учреждений и организаций.
Согласно принятым изменениям, производство по делам о банкротстве должников – казенных предприятий и бюджетных учреждений, а также санация таких должников до открытия производства по делу о банкротстве не допускаются.
Читати далі…
Автор: admin
С целью упорядочения и согласования действий при подозрении на отравление пчел при проведении обработок сельскохозяйственных угодий пестицидами, необходимо проводить следующие мероприятия:
При подозрении на отравление пчел, владелец обращается с обоснованным заявлением в органы Читати далі…
Автор: admin
С 28 апреля 2020 вступили в силу новые требования для осуществления платежей в соответствии с Законом Украины “О предотвращении и противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения”. В то же время это никак не повлияет на большинство обычных операций по переводу денег. Проблем с дистанционной оплатой коммунальных услуг, оплатой налогов, товаров и услуг или другими обычными переводами граждан, в частности с карты на карту, не должно возникать. Чтобы подробнее объяснить нормы закона, Национальный банк подготовил ответы на самые актуальные вопросы по этому поводу.
Читати далі…
Автор: admin
Кабинет Министров Украины постановлением от 27 декабря 2019 года № 1149 внёс изменения в Правила предоставления услуг почтовой связи. Теперь судебные повестки почтальон должен вручать лично адресату, а если он отсутствует – совершеннолетнему члену семьи.
В случае отсутствия адресата (кого-либо из совершеннолетних членов его семьи) работник почтовой связи информирует адресата по имеющемуся номеру телефона и/или вкладывает в почтовый ящик уведомление о поступлении заказного письма с отметкой «Судебная повестка». Читати далі…
|