» Кримінал і право
Автор: admin
В ході досудового розслідування, а здебільшого – судового розгляду кримінальних правопорушень (злочинів) останніми роками все частіше постає питання допустимості або недопустимості доказів вини особи, що притягається до кримінальної відповідальності за той чи інший злочин.
Це питання в своїй основі регулюється нормами статей 86 – 90 Кримінального процесуального кодексу України (КПК).
Згідно з нормою статті 86 КПК, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення. Читати далі…
Автор: admin
Набув чинності новий порядок подання до Офісу Президента матеріалів за клопотаннями про помилування засуджених, затверджений наказом Мін’юсту від 26.05.2021 № 1848/5.
Помилувати засуджених може лише Президент, проте власноруч оформлене клопотання (разом з документами, які можуть сприяти помилуванню) до нього подається через:
- адміністрацію установи виконання покарань (слідчого ізолятора);
- уповноважений орган з питань пробації.
Подати клопотання про помилування може засуджений:
Читати далі…
Автор: admin
Неповнолітній, що вчинив два тотожні кримінальні правопорушення, які утворюють повторність, може бути звільнений від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру.
Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги прокурора на ухвалу апеляційного суду щодо залишення без змін вироку місцевого суду. Цим вироком неповнолітнього визнано винуватим у крадіжці (ч. 1 ст. 185 КК України) та замаху на крадіжку (ч. 2 ст. 15 , ч. 2 ст. 185 КК України), а на підставі ч. 1 ст. 105 КК України звільнено від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру у вигляді передачі його під нагляд матері на один рік. Читати далі…
Автор: admin
З початку роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у вересні 2019 р. прийнято низку рішень, які стосуються не тільки корупційних злочинів, а й загальних проблем кримінального процесу. При підготовці цієї публікації проаналізовано судову практику Апеляційної палати (АП) ВАКС за 2019–2021 роки та виділено рішення, які змінили підходи до розуміння окремих норм КПК України.
Стосовно оголошення у міжнародний розшук
АП ВАКС сформувала власну практику розгляду клопотань про тримання під вартою за відсутності підозрюваного, обвинуваченого. Ч. 6 ст. 193 КПК України дозволяє здійснити заочний Читати далі…
Автор: admin
Телефонний дзвінок, коли начебто ваш родич потрапив в біду і терміново необхідні кошти – доволі поширений спосіб шахрайства. В цій ситуації зловмисники апелюють до ефекту раптовості, використовуючи людську довіру та власні знання або розуміння психології й емоцій.
Зазвичай шахраї телефонують рано вранці або пізно вночі. Коли людина різко прокидається, у неї підвищується рівень «гормону стресу» – кортизолу в крові. Внаслідок цього здатність адекватно оцінити ситуацію та проаналізувати слова зловмисника знижується.
Пам’ятайте, Читати далі…
Автор: admin
Киберполиция разоблачила преступную схему дублирования Sim-карт и присвоения денежных средств. Фигуранты осуществляли перевыпуск Sim-карт у мобильного оператора. После получения доступа к финансовому номеру пострадавшего меняли пароль к интернет-банкингу и присваивали деньги. Кроме этого, оформляли онлайн-кредиты. Сейчас материалы дела направлены в суд.
Сотрудниками киберполиции совместно с детективами следственного управления ГУНП в Днепропетровской области под процессуальным руководством местной прокуратуры, Читати далі…
|