АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Чер

18

Батько повинен забрати дитину з пологового будинку

Автор: юрист Денис Кучерявый

Верховною Радою України внесені зміни до статті 143 Сімейного кодексу України щодо обов’язку батька забрати дитину з пологового будинку. Ці зміни внесені Законом вiд 12.05.2011 № 3354-VI. При цьому, батько, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, батьківство якого визначено у свідоцтві про народження дитини або визнано за рішенням суду, зобов’язаний за повідомленням служби у справах дітей, що здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, забрати дитину для утримання та виховання з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробила мати дитини. У разі якщо батько не перебуває у шлюбі, він набуває статусу одинокого батька.

Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом визначити порядок повідомлення батька, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, про обов’язок забрати дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я.

При цьому є незрозумілим – чи має право батько відмовитися від дитини? Не зрозуміло також, чому не зобов’язана таке ж саме зробити мати? Не зрозуміло, як має бути, якщо зі слів мати когось (а може і кого попало) записано в батьки, а він заперечує своє батьківство: чи зобов’язаний відразу забрати, чи лише після рішення суду. А якщо батько п’яниця і не має постійного житла? Не зрозуміло, та зрозуміло лише одне: держава у своєму прагненні зменшити бюджетні витрати все більше уникає від своїх соціальних зобов’язань, в тому числі і по утриманню кинутих дітей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *