АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лип

8

Безоплатна приватизація земель державної і комунальної власності під час дії воєнного стану заборонена

Автор: admin

На адресу Сокирянської міської ради неодноразово надходили звернення жителів громади щодо відмови державними реєстраторами у здійсненні реєстрації прав власності на земельні ділянки в період правового режиму воєнного стану.

Зауважимо, проблема виникла у зв’язку з тим, що 24 лютого 2022 року відбулась чергова сесія Сокирянської міської ради, на якій ухвалено низку рішень, серед яких – і безоплатна передача окремих земельних ділянок у приватну власність. У зв’язку із введенням правового режиму воєнного стану значна кількість мешканців отримала відмови у реєстрації права власності.

Реагуючи на звернення жителів громади, Сокирянська міська рада звернулась за роз’ясненнями до Міністерства юстиції України.

Згідно з коментарем, наданим профільним Міністерством, підпунктом 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України передбачено, що під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації – забороняється.

Відтак, проведення державної реєстрації права приватної власності на земельні ділянки, передані із земель державної або комунальної власності на підставі відповідних рішень, прийнятих під час дії воєнного стану, заборонено.

Тож закликаємо жителів громади з розумінням поставитись до такого стану справ! У разі будь-яких змін мешканців буде повідомлено додатково!

Звісно, що ця заборона стосується не лише Сокирянщини, а й всієї України (примітка адм. сайту).

 

За публікацією сайту “Південно-Бессарабський інформаційний портал”

________________________________________________________________________________

Публікація на нашому сайті – липень 2022 рокуОдин відгук

  1. пин ап :

    Пусть будет так.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *