Тра
25
Вводиться модельний статут для підприємств
Законодавці вперто працюють над спрощенням життя для малого і
Зокрема, частину третю статті 62 Господарського кодексу України (ГКУ) змінено і викладено в такій редакції: “Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту або модельного статуту. Підприємства незалежно від форми власності, організаційно-правової форми, а також установчих документів, на основі яких вони створені та діють, мають рівні права та обов’язки”.
Статтю 56 ГКУ доповнено частинами четвертою і п’ятою, згідно з якими суб’єкт господарювання може створюватися та діяти на підставі цього самого модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, що після його прийняття учасниками стає установчим документом. Якщо ж суб’єкт господарювання створюється та діє на підставі модельного статуту, в рішенні про його створення, яке підписується усіма засновниками, зазначаються відомості про його найменування, мету і предмет господарської діяльності, а також інформація про провадження діяльності на основі модельного статуту.
Відповідно до нововведеної частини 10 статті 82 ГКУ, уточнюється, що якщо господарське товариство створюється та діє на підставі модельного статуту в рішенні про його створення, яке підписується усіма засновниками, зазначаються відомості про вид товариства, його найменування, місцезнаходження, предмет і цілі діяльності, склад засновників та учасників, розмір статутного (складеного) капіталу, розмір часток кожного з учасників, порядок внесення ними вкладів, а також інформація про провадження діяльності на основі модельного статуту.
Відповідні зміни внесено також до статей 81, 87 Цивільного кодексу України і до Законів України “Про господарські товариства” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.
Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування та напевне це має сенс, отже спочатку потрібно, щоб Кабмін розробив модельні статути. Тоді і побачимо – що то воно таке…