АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Бер

14

В Україні посилена відповідальність за злочини проти власності і мародерство в умовах воєнного стану

Автор: admin

Верховною Радою України 3 березня 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство».  У той самий день Закон підписав Президент. Набрання чинності Законом відбулась 7 березня 2022 року.

Відповідно до прийнятого закону, вносяться зміни до статей Кримінального кодексу України, які стосуються крадіжок, грабежу, розбою, вимагання, привласнення майна в умовах воєнного чи надзвичайного стану та мародерство.

Згідно прийнятих змін, за крадіжку в умовах воєнного чи надзвичайного стану передбачається позбавлення волі на термін від 5 до 8 років (частина 4 статті 185 Кримінального кодексу України).

За грабіж в умовах воєнного чи надзвичайного стану передбачається позбавлення волі на термін від 7 до 10 років (частина 4 статті 186 Кримінального кодексу України).

За розбій в умовах воєнного чи надзвичайного стану передбачається позбавлення волі на термін від 8 до 15 років з конфіскацією майна (частина 4 статті 187 Кримінального кодексу України).

Вимагання в умовах воєнного чи надзвичайного стану буде каратись позбавленням волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна (частина 4 статті 189 Кримінального кодексу України).

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного чи надзвичайного стану караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу України).

Також було посилено відповідальність за мародерство, яке трактується як викрадення на полі бою речей, що знаходяться при вбитих чи поранених (стаття 432 Кримінального кодексу України). Згідно внесених змін, тепер цей злочин карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Раніше санкцією за цією статтею було позбавлення волі від 3 до 10 років.

 

Кримінальна відповідальність за бандитизм (стаття 257 КК України), якій також часто супроводжує період воєнних дій, поки що не змінилася, але вона і до цього часу була досить суворою. Нагадуємо, що бандитизм – це організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі – караються позбавленням волі на строк від п’яти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

При цьому, відповідальність по цій статті не поглинає всі наслідки злочинів, вчинених під час участі у бандформуванні, адже окремі злочини, вчинені в ході бандитизму, кваліфікуються за сукупністю ст. 257 та відповідних статей Особливої частини КК, зокрема, про відповідальність за посягання проти життя і здоров’я особи.

___________________________________________________________________________

Публікація – березень 2022 рокуОдин відгук

  1. Дякую за те, що оперативно та якісно публікуєте новини на юридичну тематику. Доступно та зрозуміло!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *