АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Гру

10

ЕС затвердив механізм зупинення безвізового режиму для України

Автор: admin

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму.

Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні.

“Ця угода є збалансованою, а це надзвичайно важливо для ефективності і довіри до політики лібералізації візового режиму ЄС. Нинішній механізм призупинення недостатній, і тепер буде покращений. Водночас той факт, що ми досягли угоди, має відкрити двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму, переговорів з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам”, – сказав міністр внутрішніх справ Словаччини, яка головує у Раді ЄС.

Тепер, коли угоду було підтверджено Комітетом постійних представників, постанова буде направлена до Європейського парламенту на голосування в першому читанні й для прийняття Радою ЄС.

Основна мета переглянутого регламенту – зміцнення механізму призупинення. Державам-членам буде легше повідомити про обставини, які можуть спричинити призупинення дії, шляхом включення Єврокомісії в механізм з власної ініціативи, і, доручивши комісії, направляти щорічні доповіді Європарламенту і Раді ЄС щодо того, чи продовжують треті країни відповідати необхідним безвізовим критеріям.

Згідно з проектом закону, держави-члени та Єврокомісія зможуть ініціювати механізм призупинення. Комісія буде займатися моніторингом ситуації у країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, і звітуватимуть Європарламенту та Раді ЄС, чи відповідають країни умовам надання безвізового в’їзду, зокрема, таким, як повага до прав людини.

Після повідомлення держави-члена (або запиту простою більшістю держав-членів) або на основі власної доповіді Єврокомісія матиме один місяць на те, щоб прийняти рішення про призупинення безвізового в’їзду протягом дев’яти місяців. Це рішення набуде чинності автоматично.

Протягом періоду призупинення, Єврокомісія спільно із зацікавленими країнами має знайти вирішення ситуації, які призвели до призупинення дії безвізу.

Якщо ситуація не зміниться, то Єврокомісія не пізніше двох місяців до закінчення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців. Європарламент і держави-члени ЄС можуть заперечувати проти цього рішення.

 

За публікацією у інтернет-виданні «Європейська правда»

 

&&&

Якщо простіше, то передбачливі європейці, ще не запустивші українців до Європи, вже придумали, як їх згодом звідти виперти. Мабуть ЄС все ж вирішив, що вони ще потягнуть трошки з своїми обіцянками-цяцянками про «безвіз» – скільки ще зможуть – десь до середини січня, може до лютого, а там все ж приймуть рішення про цей «безвіз» для України з якогось там березня чи травня. А згодом майже відразу знову почнуть шантажувати і доїти українську владу, щоб витягнути з неї по-максимуму. При чому не тільки в питаннях політичних, питаннях боротьби з корупцією, свободи бізнесу, тощо, а головним чином – в суто економічних, таких як вони вже озвучили: «не дасте нам ліс-кругляк, не буде Вам безвізу», або заберемо його назад.

Постає питання: а воно нам потрібне – той «безвіз», коли за нього потрібно розплачуватися своїми лісами, землями, знищенням та розпродажем державних підприємств та всього іншого народного надбання?

А суть цього «безвіза» така: поїхати в ЄС зможуть лише ті, хто має біометричні паспорти і лише на строк, не більше як 90 днів. Потім потрібно обов`язково виїхати з ЄС. При чому, з врахуванням біометричного паспорту, обдурити та поїхати під іншим прізвищем вже не вдасться. Та й те, в ЄС вже поговорюють, що й такий варіант занадто «ліберальний» для України…

 

_____________________________________________

Публікація – грудень 2016 року

Зацікавила публікація?
  • Одержуйте нові публікації по RSS або E-mail.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *