АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Бер

24

Землі садівницьких товариств

Автор: юрист Денис Кучерявый

Прийшла весна, а з нею разом збільшилася кількість земельних спорів. Чимала кількість таких конфліктних ситуацій пов’язана з діяльністю садівницьких товариств та дачних кооперативів. В зв’язку з цим слід звернути увагу зацікавлених з цієї проблеми відвідувачів сайту на деякі зміни законодавства, пов’язані з діяльністю таких товариств і кооперативів.

Ці зміни були внесені Законом вiд 14.01.2011 року № 2949-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності садівницьких товариств та дачних кооперативів”.

При цьому, змінами до частини 4 ст. 35 Земельного кодексі України (ЗКУ) визначено, що до земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління товариства до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку.

Доповненнями до ст. 52 ЗКУ встановлено, що землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління кооперативу до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку. До земель загального користування дачного кооперативу належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Тобто – то саме, що і по ч. 4 ст. 35 ЗКУ, майже дослівно.

Відповідні зміни, задля уникнення законодавчих розбіжностей внесено також і до частини першої статті 22 Закону України “Про кооперацію”.

Відразу мушу зазначити, що для оформлення кооперативом або товариством землі у його власність, такий кооператив повинен бути зареєстрований належним чином.

______________________________________________________________

Публікація – березень 2011 рокуКоментарі закриті.