АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Бер

1

Зразок довіреності на представництво інтересів

Автор: Advocat

147258У практичних правовідносинах громадянам,01 rus з різних особистих причин, досить часто доводиться вести свої справи у тих чи інших органах, установах та навіть перед іншими громадянами, через представників. Найчастіше ця необхідність виникає при зверненнях до судових установ різної юрисдикції та різних інстанцій, а також у процесі виконання судових рішень. Таке представництво може здійснюватися в окремих випадках за договором з адвокатом або приватним юристом, а може здійснюватися за довіреністю, яка у свою чергу може надаватися не лише адвокату чи то приватному юристу, а й будь якій особі, якщо довіритель вважає це за потрібне для себе. У цій статті йдеться саме про довіреності на представництво інтересів.

Посвідчення довіреностей здійснюється різними особами у відповідності до норм Цивільного кодексу України, Закону України «Про нотаріат», а також згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 15 червня 1994 р. № 419 «Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівнюваних до нотаріально посвідчених». У населених пунктах, де є нотаріуси, таке посвідчення здійснюється нотаріусами. У населених пунктах, де нотаріусів не має, таке посвідчення можуть здійснювати секретарі місцевих рад, насамперед це – секретарі сільрад (крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами). Але секретарі місцевих рад можуть посвідчувати лише довіреності осіб, які проживають у населеному пункті, в якому діє відповідна місцева рада. Посвідчувати довіреності, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, мають право такі посадові, службові особи:

 • начальники госпіталів, санаторіїв, інших військово-лікувальних закладів, їх заступники з медичної частини, старші або чергові лікарі – довіреності військовослужбовців або інших осіб, що перебувають на лікуванні в таких закладах;
 • командири (начальники) військових частин, з’єднань, установ, військово-навчальних закладів – довіреності військовослужбовців, а в пунктах дислокації військових частин, з’єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи посадової особи органу місцевого самоврядування, що вчиняють нотаріальні дії, – довіреності працівників, членів їх сімей і членів сімей військовослужбовців;
 • начальники установ виконання покарань та слідчих ізоляторів – довіреності осіб, що тримаються в таких установах. При цьому, начальники слідчих ізоляторів посвідчують довіреності осіб, узятих під варту, та засуджених, стосовно яких вирок суду не набрав законної сили, за погодженням з посадовою, службою особою чи органом, у провадженні яких перебуває справа (що є сумнівним з точки зору дотримання конституційних прав громадян).

Раніше цей перелік був значно ширшим, але мабуть нотаріальна палата пролоббіювала його скорочення і на цей час «маємо те, що маємо».

Також підприємства і приватні підприємці мають право за своїм підписом і печаткою надавати довіреності на представництво їх інтересів в судах і інших органах. Але це можливо тільки тоді, коли йдеться про представництво інтересів, пов`язаних з підприємницькою діяльністю.

Тепер перейдемо до змісту довіреності. На жаль, у практиці правової допомоги громадянам дуже-дуже часто доводиться стикатися з неправильним оформленням довіреностей на представництво інтересів. При цьому, при всій повазі до нотаріусів, секретарів сільських рад та інших уповноважених осіб, у тих довіреностях, особливо у оформлених нотаріусами, повно усякого, що геть не потрібне ні судам, ні виконавчій службі, ні іншім органам, але дуже часто відсутні дійсно необхідні для повноцінного представництва текстові моменти.  До того ж, якщо секретаря сільради не складно переконати внести у довіреність ті чи інші відомості, то з нотаріусами це складніше, адже кожен з них має свої «забити» в комп`ютер тексти довіреностей і вони геть не хочуть щось там міняти, вважаючи, що у них все вірно, що воно все відповідно до законодавства, що не варто втрачати на це час.

Додатково в цьому плані негативно спрацьовує загальна вада юристів, яка чітко викладена у прислів`ї «три юристи – п`ять думок». Та в даному випадку слід зазначити, що нотаріуси, які є юристами, і секретарі місцевих рад та інші особи, що посвідчують довіреності, за окремими винятками, майже ні коли не виконують представницьких функцій і практично ні чого не знають – з чим і яким чином стикаються люди, які потім користуються оформленими у них довіреностями.

Тому, щоби Ви за свої ж сплачені за довіреність гроші потім ще не втрачали дорогоцінний час і додаткові гроші на виправлення довіреності або на оформлення нової у того ж або іншого нотаріуса, варто все ж наполягати на те, щоб до довіреності було внесено все, що має істотне значення.

Отже всім, хто зацікавлений пропонується для використання зразок, якій містить саме все, чого цілком достатньо. Він відпрацьований і перевірений багатьма роками представництва інтересів громадян в судах всіх інстанцій по всій Україні, ні коли до такого тексту у суддів, виконавчої служби, інших установ, підприємств не було жодних претензій.

Зразок оформлений, як довіреність від органу місцевого самоврядування, але має значення сам текст, що відноситься до повноважень. Він виділений темно-синім кольором. А оформити довіреність з таким самим текстом можна і у нотаріуса і у іншої уповноваженої особи. Зрозуміло, що в цьому плані легше всього керівникам підприємств і приватним підприємцям, яким не має потреби йти до нотаріусів або до інших уповноважених осіб. Крім цього геть ні чого не потрібно, але для Вас важливо, щоб саме цей виділений текст увійшов до довіреності, а вже що буде писати нотаріус чи то інша уповноважена особа, до цього тексту й після цього тексту (якщо він (вона) дуже хоче щось своє вписати), для Вас не важливо – хай пише що хоче і як хоче.

Звісно, якщо Ви не хочете надавати представникові всі повноваження, що зазначені у зразку, Ви можете прибрати з тексту зайве та навіть вписати, що Ви якійсь конкретні повноваження не надаєте.

У зразку не зазначені повноваження про надання представнику права на одержання присудженого майна або коштів. Якщо Ви бажаєте надати йому такі права, Ви можете попросити особу, що посвідчує довіреність, передбачити у тексті таке право.

Також можна змінити текст стосовно права передачі представником повноважень іншій особі, якщо в тому може виникнути потреба, а також змінити строк дії довіреності.

Щоб зменшити опір, пов`язаний з втратою нотаріусом чи уповноваженою особою часу на зміну власного зразку, рекомендую записати зразок на флешку, щоб особі, яка посвідчує довіреність, довелося лише скопіювати. З секретарями сільських рад ще легше: можна навіть надрукувати вдома 2-3 примірники довіреності з вже внесеними даними (Вашими, представника, сільської ради і секретаря). Тільки не пишіть реєстровий номер і суму державного мита, лишить відповідне місце.

Якщо Ви перебуваєте за межами України, текст довіреності – той самий. Оформити доручення за кордоном можна в українському консульстві. Також у багатьох країнах є українськомовні й російськомовні нотаріуси із числа вихідців з республік колишнього СРСР, які оформлять Вам доручення на одній із цих мов. Але в них має бути апостиль. Якщо ж консульства України або українсько-російськомовоного нотаріуса поблизу не має, тоді доведеться оформляти доручення з подібним текстом на іншій мові й робити нотаріально засвідчений переклад. Зрозуміло, що з апостилем.

Для країн СНД апостиль не потрібний. Якщо Ви, наприклад, перебуваєте в Росії (громадянство не має значення) і у Вас виникла необхідність участі в українському судочинстві, Ви можете просто оформити таке доручення не тільки в українському консульстві в РФ, але й у будь-якого російського нотаріуса, навіть російською мовою. Вона буде цілком дійсна й діюча в Україні. Тільки треба простежити, що б нотаріус вписав текст саме так, як у цьому зразку, оскільки в російських нотаріусів ті ж проблеми зі зразками, як і в українських, і вони, приміром, замість виконавчого провадження завзято намагаються вписати службу судових приставів, що буде зовсім зайвим і, зрозуміло, що українська виконавча служба при такому позначенні не допустить представника до провадження з виконання судового рішення.

********************************

З Р А З О К

********************************

 

Д О В І Р Е Н І С Т Ь

с. Пупирчани, Петрівський район, Найкраща область, Україна

Друге лютого дві тисячі шістнадцятого року

Я, Коротченко Ірина Федорівна, 1979 року народження (паспорт ПР 526101, виданий Петрівським РВ УМВС України в Найкращій області 16.03.2000 року), реєстраційний номер облікової картки платника податків 2914560202, зареєстрована та проживає в селі Пупирчани Петрівського району Найкращої області, обізнана з загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину, усвідомлюючи значення своїх дій та згідно зі своїм вільним волевиявленням, яке повністю відповідає моїй внутрішній волі, як учасника цього правочину, цією довіреністю уповноважую Петренка Петра Петровича (паспорт ПР № 467880, виданий Петрівським РВ УМВС України в Найкращій області 7.05.1999 р.; адреса: Найкраща область, м. Середнє, вул. Крайня, буд. № 21), бути моїм представником перед всіма державними та недержавними органами, організаціями, установами, підприємствами та громадянами, в тому числі в судових установах і органах виконання судових рішень: в справах про адміністративні правопорушення, в кримінальних, цивільних, господарських справах/провадженнях, у справах адміністративного судочинства, а також у виконавчому провадженні,  з усіма правами, які надані законом позивачу, відповідачу, третій особі, зацікавленій особі, потерпілому, цивільному позивачу, цивільному відповідачу, стороні у справах про адміністративні правопорушення, стороні у виконавчому провадженні, в тому числі, але не виключно, з правом подання позову, в тому числі – за своїм підписом,  з правом зміни підстав та/або предмету позову, повної та/або часткової відмови від позову та/або від окремих позовних вимог, з правом укладання мирової угоди, угоди у виконавчому провадженні, з правом оскарження рішень і дій суду всіх інстанцій та інших державних та недержавних органів, організацій, установ, підприємств, з правом одержання виконавчого листа та подання виконавчого листа до стягнення, з правом подання будь яких заяв, скарг, клопотань, запитів в моїх інтересах, в тому числі від мого імені, з правом одержання будь-яких необхідних відомостей та документів від будь-яких державних та недержавних органів, установ, організацій, підприємств та громадян.

Одночасно надаю Петренку Петру Петровичу право на обробку повного обсягу моїх персональних даних – з метою їх використання в ході представництва моїх інтересів, в тому числі (але не виключно) – право використовувати мої персональні дані (повністю, та\або частково) при будь яких зверненнях до будь яких органів, установ, підприємств, організацій і громадян з питань, що пов’язані з виконанням представницьких функцій.

Повноваження за цією довіреністю не можуть бути передані Петренком П.П. іншим особам.

Довіреність дійсна протягом 3-х років і діє до 01 лютого 2019 року.

                        Підпис: ____________________________

Село Пупирчани Петрівського району Найкращої області Україна.

Другого лютого дві тисячі шістнадцятого року ця довіреність посвідчена мною Швиденькою Тетяною Євгенівною – секретарем виконавчого комітету Пупирчанської сільської ради Петрівського району Найкращої області.

Довіреність підписана гр. Коротченко І.Ф. власноручно у моїй присутності. Особу її встановлено, дієздатність перевірено.

Зареєстровано в реєстрі № 06

Справлено державного мита – 0,34 грн.

Секретар виконавчого комітету _____________________ М. Швиденька

***********************************************************

456123Кліком мишки можна скачати вордівський файл довіреності

_______________________________________________

Публікація – березень 2016 року

 

 коментарі 2

 1. * Ссылка на скачивание вордовского файла не работает ни в русской, ни в украинской версии сайта. *
  ДОВЕРЕННОСТЬ НА УКРАИНЕ НЕ ПРИЗНАЕТСЯ ДОКУМЕНТОМ
  На меня была оформлена доверенность гос. нотариусом. Доверитель – мой родной человек. Доверенность оформлена после проведения сложной операции. Согласно доверенности, я уполномочен представлять доверителя во всех предприятиях и организациях, вне зависимости от формы собственности, по всем вопросам, касающимся доверителя, для чего мне предоставлены права получать справки и документы, расписываться за доверителя и пр. Куда бы я не обратился с этой доверенностью, ее не признают документом, безо всяких законных оснований. Отказались выдать справку о доходах в налоговой инспекции, хотя эти «доходы» – двести грн. в год – я же и получаю. Пенсионный фонд отказался выдать справку о размере пенсии, хотя эту пенсию (минимальную) я же и получаю. Больше двух лет длится мучение – доверитель не может получить «Карточку Киевлянина». Не говоря о тех небольших выплатах, которые начисляются периодически на эту карточку и которые для нас существенны, это, к тому же, удостоверение личности.
  На почте отказались выдать посылку. В банках (как государственных, так и коммерческих) отказывают в оформлении карточных и, даже, текущих счетов. Два года назад закончился срок действия пенсионной карточки. Переоформить карточку по доверенности отказались. Я обошел все банки города, пытаясь открыть хотя бы текущий счет. В конце концов, нашелся банк, который прислал к нам курьера, оформили обычную банковскую карту с ежемесячной комиссией. В данном случае, доверенность не понадобилась, но пенсионной карточки нет. И какие только причины не выдвигаются. Одни требуют, чтобы название их организации было указано в доверенности. Другие – оставить у них оригинал доверенности, либо ее копию, заверенную нотариусом. Предоставить справку, что доверенность подлинная. Или заявляют, что доверенность оформлена неправильно, как, например, «потому, что на десять лет оформляется только генеральная доверенность» – заявила выпускница средней школы, посаженная в окно налоговой. Или – должен быть указан номер моего паспорта. В пенсионном фонде сказали: «А вдруг ваш доверитель умер?!». Всего не перечислишь. Поскольку кругом сидят безграмотные и безответственные и ради того, чтобы ни за что не отвечать, боятся каждой бумажки.
  Где бы я ни получал отказ в выполнении каких-либо операций по доверенности, ни один чиновник не сослался на какой либо нормативно-правовой акт. Таким образом, на Украине д о в е р е н н о с т ь н е п р и з н а е т с я д о к у м е н т о м . В 2016 году доверителю нужно было поменять паспорт, потому что не осталось места для штампа. В Центре предоставления административных услуг у меня отказались принять документы для обмена старого паспорта на новый, послали в паспортный стол (миграционную службу). В районном отделе миграционной службы также отказались принять у меня документы для обмена паспорта (просто принять документы), хотя обмен паспорта не требует идентификации личности, поскольку паспорт не поврежден, не утерян, не украден. Мало того, доверителя вообще сняли с регистрации только потому, что он не может лично явиться в паспортный стол, что является грубым нарушением законодательства Украины. Таким образом, доверитель – г р а ж д а н и н У к р а и н ы б е з к а к и х – л и б о г р а ж д а н с к и х п р а в. Такая ситуация сложилась в результате многочисленных нарушений начальника паспортного стола, из-за которых паспорт до предела заштамповали временными прописками. Мы обратились в Министерство юстиции, на что потратили много времени и сил. Нам даже не ответили.

 2. admin :

  Лариосик, это где такой ужас? Я о таком даже не слышал ни когда. Насчет нотариально заверенной копии доверенности-в некоторых учреждениях это может быть, но прочее… Я о таком даже не слышал ни когда. А относительно Минюста, то оно действительно сейчас превратилось – в не понятно, что? Они, если и отвечают, то за подписями замминистров такой маразм и отписки пишут, что в общем-то Вы ничего не потеряли из-за отсутствия их ответа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *