Гру
13
Зразок скарги до ВРЮ на суддів
Вища рада юстиції на засіданні 14 листопада 2016 року, розглянувши питання про забезпечення реалізації права громадян та юридичних осіб на звернення зі скаргами щодо дисциплінарного проступку судді затвердила зразок дисциплінарної скарги, розроблений відповідно до Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів».
Згідно з частиною 1 статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження. Згідно з частиною 1 статті 107 цього Закону право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа; громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх керівників або представників.
Підпунктом 1 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України визначено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя» до утворення Вищої ради правосуддя її повноваження здійснює Вища рада юстиції.
Затверджені зразки скарги розміщені на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та відповідно до частини 3 статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» на офіційному веб-порталі «Судова влада України».
Відразу слід зазначити, якщо у Вас є бажання поскаржитися на суддю, те щоб не писати в скаргах що не будь, яке ні хто розглядати не буде, перед тим як скаржитися, уважно ознайомтеся з підставами дисциплінарної відповідальності судді, які визначені статтею 106 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів». За будь які інші, крім зазначених у цій статті Закону, наявні або уявні порушення суддя не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.
___________________________________________
Публікація – грудень 2016 року