АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Чер

7

Новини законодавства: коротко, у перекладі на людську мову…

Автор: юрист Денис Кучерявый

Законом України вiд 18.05.2010 № 2262-VI внесено зміни до статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України щодо приведення підслідності у відповідність із компетенцією правоохоронних органів. При цьому, у частині другій цифри “265-1” виключено та доповнено цифрами “294”. Частину третю після цифр “261” доповнено цифрами “265-1”, а цифри “294” у цій частині виключено.

Мається на увазі, що злочини, передбачені ст. 265-1 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію) відібрані з підслідності слідчих міліції і передані до підслідності слідства СБУ. І навпаки, злочини, передбачені ст. 294 Кримінального кодексу України відібрані у СБУ та передані до міліцейського слідства.

Законом України від 18 травня 2010 року N 2266-VI внесено зміни до статті 24-1 Кодексу законів про працю України: після слів “фізична особа” її доповнено словами “або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа”. Це стосується реєстрації трудових договорів з фізичними особами у центрах зайнятості. Тепер реєструвати трудовий договір з працівником у центрі зайнятості фізичній особі можна також і через уповноваженого працівника, на якого попередньо потрібно оформити нотаріально посвідчену довіреність. Новина стосується в основному тих приватних підприємців – фізичних осіб, які часто міняють працівників, або мають таких велику кількість.

Законом України від 14 травня 2010 року N 2257-VI внесено зміни до статті 707 Цивільного кодексу України. У абзаці першому частини першої цієї статті слово “неналежної” замінити словом “належної”. Мається на увазі, що покупець має право протягом чотирнадцяти днів з моменту передання йому непродовольчого товару належної якості, обміняти його у місці купівлі або інших місцях, оголошених продавцем, на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, комплектації тощо. Раніше у цій статті ЦК було зазначене слово “неналежної”, що частково суперечило іншим нормам законодавства. Попередня редакція, скоріш за все, була технічною законодавчою опискою, яка деколи використовувалася недобросовісними продавцями товарів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *