АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Кві

27

Кіберполіція викрила злочинну схему дублювання SIM-карт

Автор: admin

Кіберполіція викрила злочинну схему дублювання SIM-карток та привласнення коштів. Фігуранти здійснювали перевипуск SIM-карток у мобільного оператора. Після отримання доступу до фінансового номера потерпілого змінювали пароль до інтернет-банкінгу та привласнювали гроші. Крім цього, оформлювали онлайн кредити. Наразі матеріали справи направлено до суду.

Співробітниками кіберполіції спільно з детективами слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрито злочинну групу, учасники якої викрадали гроші з рахунків громадян.

Кіберполіція встановила, що злочинна група діяла з серпня 2018 року, до складу якої входило троє осіб на чолі з 41-річною організаторкою. Усі учасники – мешканці Кривого Рогу.

 

Встановлено, що фігуранти під час підготовки до злочину чітко розробляли план та схему, а також роль кожного учасника. Викрадення коштів громадян відбувалось завдяки деактивації SIM-карток мобільного зв’язку, номера яких виступали фінансовими номерами потерпілих.

Отримавши дублікат SIM-карти, зловмисники отримували доступу до SMS-повідомлень, сторінок соціальних мереж і месенджерів, тобто до сервісів де використовується номер телефону.

У подальшому вони змінювали пароль інтернет-банкінгу та розпоряджалися коштами потерпілих. Крім цього, фігуранти оформлювали онлайн-кредити. За попередніми даними таким чином їм вдалося заробити майже 1,5 мільйони гривень.

 

Слід зазначити, що відомості про персональні дані клієнтів, а також про осіб, які постійно тримали на рахунках значну суму коштів, зловмисники отримували через корупційні зв’язки у банківських установах.

 

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, більше тисячі SIM-карт, карт-холдери, флеш-накопичувачі, жорсткий диск, банківські картки, чорнові записи та паспорти громадянина України, видані на ім’я інших осіб з ознаками підробки.

Наразі вже забезпечено відшкодування частини заподіяної шкоди шляхом накладення арешту на квартиру та автомобіль зловмисників.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ст. 185 (Крадіжка), ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Всім учасниками групи повідомлено про підозру. Організатору та співучаснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наразі матеріали справи скеровано до суду.

 

Кіберполіція радить громадянам: відключайте послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора. У такому разі її заміну можливо зробити лише особисто, маючи при собі необхідні документи. Варто відмітити, що власники контрактних номерів мають іншу процедуру перевипуску карти, яка унеможливлює її віддалену заміну.

 

За публикацією сайту Департаменту кіберполіції Національної поліції України

_____________________________________________________

Доповнення до публікації від сайту адвокатського бюро: сайт киберполіції надав хорошу пораду – про відключення послуги віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора. Та, нажаль, при цьому навіть в загальному не пояснюється – яким чином або хоча б де це можна зробити? Тому ми, вивчивши це питання, пояснюємо, що це можна зробити у Вашому особистому кабінеті на інтернет-сайті Вашого мобільного оператора. Розповідаємо на прикладі мобільного оператора «Київстар»:

  • реєструєтеся у системі «Мій Київстар» на інтернет-сайті цього оператора зв’язку (якщо вже зареєстровані – не потрібно реєструватися вдруге),
  • заходите у свій особистий кабінет,
  • переходите на вкладинку «Послуги»,
  • переходите на вкладинку «Безпека»,
  • знаходите «Блокування віддаленої заміни SIM» і тиснете на кнопку праворуч «Підключити»,
  • у віконці, що випаде ще раз підтвердить свій намір.

Після цього, через деякий час Вам на телефон надійде SMS про виконання Вашого замовлення.

Існує також спосіб блокування через цифровий код, без заходу в особистий кабінет, але ми його описувати не будемо, адже самі не перевіряли. З’ясовуйте в інфосистемі оператора.  

__________________________________________________________

Публикация на нашому сайті – квітень 2020 року

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *