АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Бер

9

Пенсійний фонд інформує приватних підприємців

Автор: Avtor

За підсумками 2011 року всім фізичним особам-підприємцям необхідно подати звіт не пізніше 1 квітня 2012 року до органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації за формою згідно з додатком 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) незалежно від системи оподаткування та стану фінансово-господарської діяльності.

Для всіх фізичних осіб-підприємців встановлена ставка внеску, що дорівнює 34,7% бази оподаткування.

Для підприємців, які працюють на загальних підставах, базою оподаткування є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Проте, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний або фіксований податок), визначають цю суму самостійно, але не менше за розмір мінімального страхового внеску, встановленого законодавством, в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

Нагадуємо, що мінімальний страховий внесок щомісячно розраховується як добуток мінімальної заробітної плати на розмір ЄСВ (34,7%). У 2011 році він становив: з 01 січня – 326,53 грн., з 01 квітня – 333,12 грн., з 01 жовтня – 341,80 грн., з 01 грудня – 348,39 грн.

З 1 серпня 2011 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, згідно з нормами Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України», сплачують ЄСВ на добровільних засадах. Тобто, підприємці-«спрощенці» з числа пенсіонерв та інвалідів повинні сплатити в обов’язковому порядку суми єдиного внеску за період з 1 січня по 1 серпня 2011 року.

Порядок сплати ЄСВ

ЄСВ фізичними особами-«спрощенцями» сплачується не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. Так, термін сплати ЄСВ за 2011 рік сплинув 20 січня 2012 року. Для фізичних осіб на загальній системі оподаткування остаточний розрахунок за 2011 рік здійснюється до 1 квітня 2012 року на підставі даних річної декларації.

Своєчасна та в повному обсязі сплата внесків до Пенсійного фонду дає право на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні та здійсненні перерахунків пенсії.

Детальнішу інформацію можна отримати в управлінні фонду за місцем взяття на облік фізичних осіб-підприємців та за телефонами 2-18-87, 2-22-25.

 _____________________

Віталій Окрутний, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж УПФ в Сокирянському районіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *