АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Вер

16

Прийнято за основу зміни до КПК щодо порядку проведення обшуків

Автор: admin

01 rusПроект Закону № 3719 «Про внесення змін до Кримінального64825878 процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні» прийнято за основу.

Нагадаємо, законопроектом забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку. У разі необхідності слідчий чи прокурор зобов’язаний здійснити копіювання інформації, що міститься в таких системах чи терміналах.

Визначено особливості залучення спецпідрозділів правоохоронних органів до проведення слідчих дій. Зокрема, при проведенні обшуку на підприємстві, в установі, організації, ФОПа, у приміщеннях, що використовуються у господарській діяльності, спецпідрозділам забороняється використовувати маски для обличчя, балаклави, а також демонструвати зброю чи спецзасоби, крім виняткових випадків під час проведення обшуку у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину. Такі дії можуть здійснюватись виключно за безпосереднім дозволом слідчого судді, наданим в ухвалі. В разі необхідності, дозволу від слідчого судді може і не бути.

Слідчий суддя згідно з проектом відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що обшук є єдиним способом отримати відомості, які можуть міститися у відшукуваних речах і документах.

Слідчий або прокурор не має права заборонити учасникам обшуку користуватись правовою допомогою адвоката. Слідчий чи прокурор зобов’язаний допустити такого адвоката до обшуку на будь-якій стадії його проведення.

До другого читання законопроект доопрацюють за прискореною процедурою.

Прес-служба Верховної Ради України

______________________________________________

За інформацією Прес-служби Верховної Ради України

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *