АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

13

Підтвердження пільгового стажу після ліквідації підприємства

Автор: admin

Чимало громадян України (і не лише України) працювали той чи інший час на виробництвах зі шкідливими умовами праці. Та коли приходить час виходу на пенсію, з’ясовується, що того підприємства, на якому працювали, вже немає. Але ж потрібна довідка про пільговий трудовий стаж!

Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, що працювали або працюють на посадах, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на призначення пенсії на пільгових умовах, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди здійснюється відповідно до норм зазначеного Закону в разі наявності спеціального стажу роботи, передбаченого статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі — Закон).

Відповідно до пункту «б» статті 13 Закону пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий день на роботах зі шкідливими важкими умовами праці, — за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Чоловікам після досягнення 55 років і за наявності стажу роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців — на зазначених роботах.

Чоловікам, які мають не менше половини стажу роботи у шкідливих і важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням пенсійного віку (60 років) на 1 рік за кожні 2 роки та 6 місяців такої роботи.

Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення за результатами атестації робочих місць, затверджено постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 р. № 162 (діяла до 16.01.2003 р.) та від 16.01.2003 р. № 36. Списки № 1 і № 2 виробництв, цехів, професій і посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах без вимог щодо проведення атестації робочих місць, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. При визначенні права на пенсію на пільгових умовах згідно з пунктом 20 цього Порядку для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки встановленого зразка підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У цьому документі має бути вказано: період роботи, що зараховується до пільгового стажу; професія; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких відноситься цей період роботи; відомості про атестацію робочих місць; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка; зайнятість основною роботою протягом повного робочого дня.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 р. № 920 доповнений пункт 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій. Згідно з доповненнями у разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, буде здійснюватись у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінпраці та Мінфіном. Після його прийняття буде визначений механізм підтвердження виконання роботи зі шкідливими умовами праці, яка дає право на пільгове пенсійне забезпечення, у разі відсутності правонаступника.

Такій порядок встановлений Постановою Правління Пенсійного фонду № 18-1 від 10.11.2006 р.

______________________________________________________________

Публікація – листопад 2010 р.Коментарі закриті.