А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Авг

20

Рейтинг «прогресу» України

Автор: admin

Російська аудиторско-консалтингова компанія ФБК на основі результатів найвідоміших у світі рейтингів, присвячених тим або іншим аспектам розвитку країн світу склала, так званий, «Рейтинг прогресу». При його складанні були використані рейтинги Всесвітнього банку, ООН і інших міжнародних аналітичних центрів за індексами конкурентоспроможності, умов ведення бізнесу, розвитку людського потенціалу, економічної свободи, сприйняття корупції та інших.

У результаті дослідження проранжирувані 101 країна по сумарних змінах позицій по всіх рейтингах за останні 5 років. «Рейтинг прогресу» показує, у якому напрямку й з якою швидкістю рухалися національні економіки.

Україна зайняла в даному рейтингу передостаннє — 100-те — місце з індексом прогресу мінус 123. На останнім місці — Болівія з індексом прогресу мінус 135.

При цьому, навряд чи вдасться звинуватити аудиторів сусідньої країни в будь якій упередженості або інший заангажованості — на першій позиції в рейтингу опинилася Грузія з індексом прогресу — плюс 207. На другий — Республіка Македонія (+160). На третій — Домініканська республіка (+114). Сумарно за всіма індексами Грузія за останні 5 років піднялася на 207 місць. Ключову роль у цьому зіграли Індекс умов ведення бізнесу, у якому Грузія перемістилася з 112-го місця в 2006 році на 12-те місце в 2011 р., і Індекс економічної свободи Інституту Cato, у якому вона піднялася відповідно з 81 на 23 місце. Як відзначають експерти, за останні 5 років у Грузії проведено 10 успішних реформ, спрямованих на поліпшення ділового клімату.

Як відзначається в доповіді компанії ФБК, Україна опустилася у всіх рейтингах, крім рейтингу за Індексом конкурентоспроможності. Найбільші втрати для України спостерігаються за Індексом економічної свободи: Україна впала з 112-ої позиції на 164-ту, а за Індексом сприйняття корупції — з 99-ої на 134-ту. Індекс економічної свободи в Україні — найнижчий у Європі. Це пов’язане із застарілими нормами трудового законодавства, зростанням рівня корупції у всіх сферах, слабкістю законодавства в області захисту прав власності, недорозвиненістю фінансової системи, високим рівнем держвитрат і багатьма іншими проблемами в законодавчій сфері. Незважаючи на розвинену промисловість, багатство природних ресурсів і сприятливих для сільського господарства умов, економіка України досить нестійка через політичну нестабільність і структурні обмеження.

Германія опинилася на 32-му місці (+9), Японія — на 34-му (+3), Китай — на 38-му (0), США — на 43-му (-5).

По тім же рейтингу Росія за цей же час також втратила сумарно 97 позицій, зайнявши 97-е місце. Для Росії таке становище обумовлене, у першу чергу, істотним погіршенням позицій за Індексом якості життя (- 40 позицій), за Індексом сприйняття корупції (- 33 позиції), за Індексом умов ведення бізнесу (- 26 позицій) та іншими. А от позитивні зрушення за Індексом конкурентоспроможності (+ 1 позиція), за Індексом розвитку людського потенціалу (+ 3 позиції) і за Індексом економічно вільних країн Інституту Cato (+ 12 позицій) виявилися незначними.

За матеріалами УНІАН і ФБКДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *