АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Кві

11

Святкування Великодня і поминальні дні в умовах карантину

Автор: admin

“І поліція, і МВС виходили з того, що великодні служби повинні відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводяться, на богослужінні знаходиться не більше 10 осіб. Священникові, який проводить службу – тільки йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція і ритуали вимагають цього”, — розповів Ігор Клименко.

Як він повідомив, після служби в церкву можуть заходити дві людини — якщо храм великий, і одна людина — якщо церква маленька.

Крім того, глава Нацполіції зазначив, що поліція діалогу і дільничні інспектори поліції будуть перебувати біля церков, забезпечуючи правопорядок, а самі священники в церкві будуть контролювати кількість прихожан в приміщенні.

“Ми ні в якому разі не будемо заходити в храм і тим більше когось звідти виганяти”, — запевнив керівник Національної поліції.

Ігор Клименко розповів, що 19 квітня 100% поліцейських вийдуть на вулицю, тому що храмів і парафій дуже багато, і важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян з поліцією.

“Якщо будуть грубі порушення закону — будемо реагувати відповідно до наших повноважень”, — повідомив він.

“Сподіваюся, нам всім вистачить терпіння і витримки, щоб не затьмарювати святкові дні інцидентами”, — резюмував Клименко.

&&&

Коментар юридичного відділу УПЦ щодо посилення обмежень під час карантину

Субота, 04.04.2020 21:36

У зв’язку з цим правоохоронці та представники місцевої влади почали вимагати від священнослужителів УПЦ припинити звершувати богослужіння в храмах, посилаючись на пункт 2 підпункту 7 Постанови,  де забороняється «проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади…».

Слід зазначити, що за таких підстав з вимогою про припинення богослужіння в храмах не можна погодитись. Адже масовий захід або масовий релігійний захід в першу чергу визначається участю значної кількості громадян. Тому вважаємо, що вимога пункту 2 підпункту 7  Постанови може бути виконана шляхом обмеження присутності значної кількості людей в храмі без заборони звершувати богослужіння. Окрім цього, дана Постанова не передбачає вимоги зачиняти храми.

Подібна позиція була озвучена 4 квітня 2020 року начальником Національної поліції України Ігорем Клименком  під час наради з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, де він запевнив, що храми й інші культові споруди не будуть закриватися, не буде перешкод у проведенні богослужінь, щоб священники і церковнослужителі могли забезпечити відеотрансляцію. Однак з 6 квітня поліція буде слідкувати, щоб не було скупчення людей у храмах і біля храмів.

Таким чином, станом на сьогодні храми Української Православної Церкви відкриті, богослужіння в храмах звершується в закритому режимі за участі мінімальної кількості осіб, необхідних для звершення уставного богослужіння. У позабогослужбовий час люди можуть відвідувати храм, тому потрібно не допускати скупчення людей та слідкувати за дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Будь-яке скупчення людей в храмі або на церковному подвір’ї буде розцінюватись правоохоронцями як порушення правил карантину.

Звертаємо увагу, що за порушення правил карантину передбачений штраф від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. А якщо порушуються санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, то можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Наголошуємо, що заборону про переміщення у кількості більше ніж дві особи (починає діяти з 6 квітня 2020 року) намагаються застосувати до випадків, коли люди перебувають у храмі, що є неприпустимим, адже дана норма стосується виключно переміщення людей на вулиці.

З огляду на те, що в регіонах можуть діяти обмеження місцевого рівня та  інше розуміння Постанови, що може призводити до порушення прав віруючих та релігійних громад УПЦ, просимо повідомляти про це на гарячу лінію Юридичного відділу УПЦ за номером: (097) 537-55-96.

 

&&&

На відвідування цвинтарів у поминальні дні заборони немає, але слід утриматися від поїздок всією сім’єю

 

Четвер, 09.04.2020 22:18

Глава Національної поліції України Ігор Клименко зазначив, що немає заборони відвідувати кладовища у поминальні дні, проте закликав українців не збиратися великими групами та надягати захисні маски.

“Як правило, в поминальні дні на кладовищі йдуть великою родиною, а в цей раз нехай підуть одна-дві людини. Щоб не було масового зібрання людей, як це зазвичай заведено в ці дні, особливо, в сільській місцевості”, – сказав глава Нацполіції в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Звичайно, ми людей не втримаємо, якщо хтось захоче піти (на кладовище в поминальні дні – ІФ)”, – розповів Ігор Клименко.

Глава Нацполіції зазначив, що місцева влада повинна пояснити людям обов’язкове дотримання “масочного режиму” і спробувати не дозволяти накривати столи на кладовищах.

За його словами, місцеві органи влади, священники проситимуть людей бути в масці та не збиратися групами. “Поліція ж буде втручатися в ситуацію тільки у виняткових випадках”, – пояснив він.

“Коли ми будемо працювати всі разом, тоді держава буде чути своїх громадян, а громадяни будуть чути державу. Ми вчимося слухати й чути одне одного”, – підсумував Клименко.

За публікацією сайту Української Православної церкви (МП)

Зацікавила публікація?
  • Одержуйте нові публікації по RSS або E-mail.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *