АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Вер

27

Стягнення аліментів з осіб, позбавлених батьківських прав

Автор: admin

01 rusВерховна Рада України Законом від 17 травня 2016 року №349782 1370-VIII «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (СКУ) щодо обов’язку осіб, позбавлених батьківських прав, утримувати дитину» внесла зміни до статті 166 СКУ, а саме, з цієї статті виключено 2-й абзац частини 2, а саму статтю доповнено новою частиною 3, згідно з якою тепер при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. Раніше таке рішення приймалося тільки по відповідній позовній вимозі особи, у якої дитина залишалася на утриманні.

Тобто, таке рішення приймається судом, не залежно від того, чи просить особа, що подала позов про позбавлення батьківських прав, про призначення аліментів на дитину.

У тому ж випадку, якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав (що досить часто буває з різних спонукань), суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Одночасно з СКУ виключено частину 2 статті 192, згідно з якою до прийняття цього Закону, розмір аліментів міг бути зменшений за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи.

Тепер цей розмір аліментів у такому випадку не може бути зменшений. Тобто, особа, яку позбавили батьківських прав зобов`язана сплачувати аліменти в будь якому випадку і не має права просити суд зменшити їх розмір.

Цей Закон набув чинності з 8 червня 2016 року. Особи, на утриманні яких перебуває дитина, один або обоє батьків якого позбавлений батьківських прав, безумовно, як і раніше, мають право подати позов про стягнення аліментів з особи (або осіб), позбавлених батьківських прав.

______________________________________________

Публікація – вересень 2016 року

 

Зацікавила публікація?
  • Одержуйте нові публікації по RSS або E-mail.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *