АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Січ

11

Увага: нова форма податкової декларації!

Автор: admin

Наказом Мінфіну України від 7 листопада 2011 року за N 1395 затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи, а також Інструкцію щодо її заповнення. Цей наказ набрав чинності з 1 січня цього року.

Не будемо тут цитувати увесь наказ. Звертаємо лише увагу відвідувачів сайту на те, що ця нова форма стосується всіх фізичних осіб – платників податку, які зобов’язані подавати декларацію за звітний податковий період в установлені Податковим кодексом або законом строки до органу держподаткової служби за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку в органі ДПС).

Декларація подається до органу державної податкової служби в один із таких способів на вибір платника податку:

а) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися із запитом до відповідного органу державної податкової служби з проханням надати оз’яснення щодо заповнення декларації, а орган державної податкової служби зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Декларація складається аж з десяти розділів, що подаються на двох двосторонніх аркушах формату А4, та дев’яти додатків до декларації, які подаються на одно- та двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Розділи I-VI декларації та додатки до декларації (крім додатка 9 до декларації) заповнюють усі платники податку. Розділи VII-X декларації та додаток 9 до декларації заповнюють лише окремі категорії громадян, які відповідно до закону зобов’язані відображати в декларації відомості про доходи, майновий стан, витрати, зобов’язання фінансового характеру, інформацію щодо зазначених відомостей членів сім’ї у випадках та обсягах, визначених законом.

Мабуть, найбільш цікавим є п. 2.16 інструкції, згідно з яким, “У рядку 01.12 вказується сума коштів або майна (нематеріальних активів), отриманих платником податку як хабар, викрадених чи знайдених як скарб, не зданий державі…” Щоправда, у інструкції зазначено, це потрібно зазначати у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду.

Декларація, на відміну від попередньої форми, є досить складною для заповнення, потребує великої уваги при цьому. Особливо слід звернути увагу на те, що тепер сам платник податку, заповнюючи декларацію, має визначити суму податку, який має сплатити і сам має призначити собі суми авансових платежів. Але при цьому не можна помилитися, бо будуть проблеми. Без сумніву, для того це і зроблено…

Форму декларації в форматі XLS можна скачати з сайту Верховної Ради. Напевне, що можна одержати бланки в податковій інспекції.

___________________________________________________________

Публікація – січень 2012 р.Коментарі закриті.