АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

1

Угода про вибір суду у спорах з іноземним елементом

Автор: admin

Набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду» від 21.09.2022 №2627-IX, що дозволяє обрати суд у спорах з іноземним елементом. Зазначеним Законом внесено зміни до статті 366 Господарського процесуального кодексу України, статті 497 Цивільного процесуального кодексу України і до низки положень Закону України «Про міжнародне приватне право».  В цілому, згідно з прийнятим Законом, учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними.

Законом, зокрема, також передбачено, що угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України. Втім, така угода не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України.

 

Нормами Закону при цьому застережено, що недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не тягне за собою недійсність угоди про вибір суду.

 

Підсудність справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження, навіть якщо згодом підстави для такої підсудності відпали або змінилися.

 

Водночас, суд має відмовити у відкритті провадження, якщо в юрисдикційному органі іноземної держави є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, і про наявність таких підстав суду стало відомо до відкриття провадження у справі. Якщо ж про це стало відомо після відкриття провадження, суд має залишити позов без розгляду.

 

 

За публікацією сайту Ради адвокатів Київської області

 

_________________________________________________________________________

 

Публікація на нашому сайті – _______________ 2022 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *