А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Окт

15

Обумовлення збереження об’єкта оренди є істотною умовою договору

Автор: Advocat

Відповідно до частини другої статті 792 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Частиною першою статті 15 Закону України «Про оренду землі» визначено істотні умови договору оренди, відсутність хоча б однієї із цих істотних умов є підставою для відмови у державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним.

Якщо у договорі оренди землі не вказано умови збереження стану об’єкта оренди, що є істотною умовою договору оренди згідно з абзацом шостим частини першої статті 15 Закону України «Про оренду землі», то з урахуванням наведеного, а також з урахуванням положень статей 203, 215 ЦК України, такий договір оренди землі підлягає визнанню недійсним (постанова Верховного суду України від 6 лютого 2012 року № 6-104цс11).

 __________________________________________________________

За практикою Верховного суду України по переглядах судових рішень із мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих норм права, згідно з листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15.05.2012 № 648/0/4-12

______________________________________________________________

Публікація — жовтень 2012 року

Заинтересовала публикация?
  • Получайте новые публикации по RSS или E-mail.


Обсуждение закрыто.