АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

7

Чи можна пити за кермом?

Автор: admin

МВС і Мінздрав України, своїм спільним наказом ще від 09.09.2009 р. N 400/666 затвердили Інструкцію про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу й швидкість реакції. Інструкція встановлює правила проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп’яніння водія – як працівниками ДАІ, так і медпрацівниками.

Співробітники ДАІ можуть використовувати спеціальні техзасоби. Варто зазначити, що перед проведенням огляду водія автоінспектор повинен роз’яснити водієві порядок застосування техзасобу, а також, на вимогу водія пред’явити документ про державну реєстрацію цього техзасобу, свідоцтво про його перевірку. Огляд обов’язково повинен проводитися в присутності 2-х свідків.

Максимально припустимий показник наявності алкоголю в крові водія – 0,2 проміле. При цьому показнику і меншому показнику підстав для складання протоколу в ДАІ немає.

Варто звернути особливу увагу водіїв на те, що ця інструкція й установлена нею мінімальна доза алкоголю жодним чином не означають, що управляючи транспортним засобом, можна вжити хоча б якусь невелику кількість алкогольних напоїв. Дана доза алкоголю в крові – 0,2 промілє відповідає, якщо можна так виразитися, природному показнику кількості алкоголю в крові практично будь-якої людини. А при вживанні деяких напоїв, які вважаються безалкогольними (квас, фруктові солодкі води й навіть кефір) кількість алкоголю в крові може бути й більше 0,2-х проміле.

Повний текст Інструкції (українською мовою) можна прочитати на сайті Верховної Ради.

Цей матеріал є перекладом статті від 25.10.2009 р. з нашого сайту. Найближчим часом буде опубліковано також статтю по вимогах постанови Кабінету Міністрів України, щодо порядку направлення на медогляд.коментарі 2

  1. Никола32 :

    Ну вот правда! В первые Яндекс привёл меня куда нужно с первого раза. Слава роботам!

  2. Мария :

    Спасибо, что поддерживаете сайт, всегда нахожу актуальную информацию

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *