Січ
13
Чи є доказом електронне листування?
Верховний Суд у справі № 922/788/19 розглянув питання про можливість використання роздруківки електронного листування без електронного підпису в якості доказу в справі.
Суд ухвалив, що угода може відбуватися усно або в письмовій (електронної) формі. Сторони мають право обирати форму угоди, якщо інше не визначене законом. Угода, для якої законом не встановлена обов’язкова письмова форма, вважається вчиненою, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
У відповідності зі статтями 3, 5, 8 Закону України «Про електронні документи й електронний документообіг» юридична чинність електронного документа, в якості доказу, не може заперечуватися винятково через те, що він має електронну форму. Аналогічно: правова позиція Верховного Суду в складі колегії суддів Касаційного господарського суду (Постанова від 27.11.2018 г. у справі № 914/2505/17).
Верховний Суд указав, що роздруківка електронного листування не може вважатися електронним документом (копією електронних документів) у розумінні спеціального закону, згідно з яким електронний документ — документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа.
Відповідно до частин першої, другої статті 6 Закону України «Про електронні документи й електронний документообіг» електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документу, який використовується для ідентифікації автора та/або підписання електронного документу іншими суб’єктами електронного документообігу. Накладенням електронного підпису завершується створення електронного документа.
За публікацією сайту «Я и Закон»
Наша примітка:
не вдаючись у деталі, слід звернути увагу зацікавлених відвідувачів сайту на те, що не варто занадто сподіватися на цю постанову Верховного Суду в кримінальних провадженнях, адже можуть бути нюанси…
________________________________________________________________
Опубліковане на нашому сайті – січень 2020 року