АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

25

Який із сучасних месенджерів найменш енерговитратний?

Автор: admin

Який із сучасних месенджерів найменш енерговитратний? Здавалося, просте питання, відповідь на яке ми знайдемо за першим посиланням в Інтернеті. Але, на жаль… Довелося розбиратися самостійно. Причому практично, провівши два види тестів. Перший – на перевірку витрат заряду батареї при активному навантаженні, коли месенджер запущений та постійно використовується. Тест тривав по 5 хвилин для кожного тестованого месенджера. Другий – витрати батареї при включеній програмі, але без активних дій. Він тривав по 15 хвилин для кожної програми.

Для проведення тесту використовувався середньобюджетний смартфон із ємністю акумулятора на 5000 мА*година. Для наближення тестів до реальних умов тестування проводилися за неповного заряду батареї – на позначці 66%. Бо мало у кого зникає електрика, а батарея смартфона заряджена на максимум.

Тестувалися 7 месенджерів: Telegram, Instagram, iMessenger (Facebook), WhatsApp, Viber, TikTok, Snapchat. Такі екзотичні месенджери як Briar або Signal не тестувалися, тому що вони в нашій країні мало поширені, адже наша мета – випробувати найпопулярніші засоби зв’язку.

 

Telegram

 

За час війни дітище Павла Дурова стало в Україні ще популярнішим. А все тому, що Telegram дає можливість отримувати інформацію про повітряні тривоги чи прильоти, підкидає важливі новини, а крім того, здатний передати повідомлення, навіть коли інтернет-з’єднання ледве є. Багато хто називає Telegram месенджером, що найшвидше думає – і це твердження складно оскаржити. Але що показав тест?

За 5 хвилин активної роботи Telegram витратив лише 1% заряду батареї. А за 15 хвилин у режимі перебування у ввімкненому стані, але без активних дій – 2% заряду батареї. Чому так – дивись нижче.

 

Instagram

 

Instagram і до війни був неймовірно популярним. Користувачі із задоволенням постять тут різні фото зі свого життя, а ще тут «сидить» купа блогерів та знаменитостей – свого роду фан-база у вигляді передплатників. Але і для листування Instagram хороший. Він також досить ефективний у моменти, коли потрібно передати повідомлення, а інтернет так собі.

Що Instagram показав на тесті? 1% – витрати батареї при активній роботі та такий же 1% у режимі спокою. Чому так, а не 2%, як у Telegram? Відповідь, найімовірніше, у тому, що Telegram активно оновлює канали новин, тоді як Instagram не має такої частоти оновлень. Отже, менше завантажує ресурс телефону.

 

iMessenger (Facebook)

 

Ще одне дітище компанії Meta, не менш популярне, ніж вищезгаданий Instagram. Facebook завжди був і поки що є прекрасним робочим середовищем. У ньому «сидять» майже всі друзі, знайомі, родичі. Але завантаження повідомлень при слабкому інтернет-з’єднанні значно гірше, ніж в уже  згаданих месенджерах. Facebook вимагає більш стабільного інтернет-з’єднання.

Але! Що стосується енергоефективності, то при активній роботі витрати батареї виявилися меншими за 1%. Що, зізнаємось, несподівано. Та 2% на 15-хвилинному тесті.

 

WhatsApp

 

Також розробка компанії Meta, також використовується для спілкування у вигляді листування, дзвінків та передачі різних файлів. Не вибагливий щодо наявності інтернет-з’єднання. Здатний передавати повідомлення там, де зв’язок залишає бажати кращого. Зовсім трохи поступається у цьому аспекті Telegram.

На тесті WhatsApp показав 1% витрат батареї під час активної роботи. І той же 1% при включеному стані на 15-хвилинному тесті.

 

Viber

 

За своїм функціоналом максимально нагадує WhatsApp. Але в нашій країні є більш поширеним завдяки тому, що масово використовувати його почали значно раніше. Всім він добре знайомий. У тому числі і його проблеми – Viber погано провантажує повідомлення, коли інтернет слабенький. А іноді й просто викидає їх із програми при активному використанні навіть на досить продуктивних смартфонах.

Viber при активному навантаженні з’їв 1% батареї. І 2% – без активного залучення.

 

TikTok та Snapchat

 

Ці два зразки програмного забезпечення створені швидше для розваги, ніж зв’язку. Але перевірити для чистоти експерименту було вирішено і їх, оскільки вони дуже популярні серед молоді.

При активній роботі TikTok спожив 1% батареї, а Snapchat – 2%. У TikTok на 15-хвилинному тесті пішло 3% батареї. На Snapchat також 3%.

 

Висновок

 

 • TikTok та Snapchatсумарно споживали за час тестів більше, ніж інші програми – 4 та 5 відсотків батареї. Що є найгіршим результатом серед тестованих нами месенджерів.
 • Viber, iMessenger (Facebook) та Telegramспоживали по 3% заряду батареї.
 • WhatsApp і Instagramвитратили лише по 2% заряду, що є найкращим показником. Однак, на виправдання для Telegram, варто відзначити: якщо істотно урізати кількість каналів новин до мінімуму, то на виході реально досягти показника в 2% сумарно.

 

Також варто відзначити, що тест проводився при максимальній яскравості екрану та при звичайному режимі роботи, а не в економ-режимі.

На закінчення про тести варто сказати наступне: найкраще мати на смартфоні 2-3 різних месенджери, тому що досить часто за певних умов один витягує достатню кількість трафіку для передачі-прийому повідомлення, а інший – ні. Це слід робити з міркувань максимальної надійності, якщо стоїть завдання за будь-яку ціну залишитися на зв’язку.

 

Порада щодо Telegram від експерта: Прибирайте в опціях автозавантаження медіафайлів, і Telegram буде набагато менше витрачати. Я ще й усі чати на режим сну поставила, щоб постійно не отримувати повідомлення, що витрачають батарею та навантажують смартфон, – радить столична програмістка Марія Ткачук.

Прибрати автозавантаження медіафайлів можна, вибравши на бічній панелі Telegram “Налаштування” – “Дані та пам’ять”. Ви побачите два пункти: «Автозавантаження медіа» та «Використання пам’яті». Виберіть типи файлів, які потрібно автоматично завантажити на телефон, і налаштуйте для них ліміти за розміром. Потім налаштуйте автоматичне очищення кеша, щоб збережені файли не довго припадали пилом в пам’яті смартфона і не засмічували його.

 

Важливо! Поради від Держспецзв’язку!

 

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України ще 11 жовтня опублікувала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook рекомендації щодо збереження заряду на смартфоні.

З її інструкції слід взяти на озброєння такі пункти:

 • Заряджайте телефон за будь-якої можливості.
 • Тримайте пауербанки зарядженими.
 • Увімкніть режим енергозбереження – ярлик із цією функцією розташований на панелі швидких налаштувань, а також налаштувань «Батарея» або «Живлення».
 • Якомога рідше вмикайте екран і встановіть енергоефективні налаштування екрана: стандартна плавність дисплея.
 • Поставте енергоефективні шпалери, для екранів типу OLED та AMOLED – чорні, для IPS – білі.
 • Вимкніть функцію автоматичного розвороту екрана.
 • Тимчасово видаліть всі не критичні вам програми. Залишіть найважливіші.
 • Вимкніть функції автозавантаження, оновлення та синхронізації програм.
 • Обмежте кількість програм у «несплячому» режимі – залиште лише ті, від яких залежить ваше життя (повітряна тривога, месенджер та телефонні дзвінки).
 • Вимкніть функцію розпізнавання голосових команд.
 • Вимкніть вібрацію.
 • Вимкніть зайві комунікації, будь то Bluetooth та GPS.
 • Відмовтеся від перегляду відео та ігор.
 • Якщо функція «екстрена економія енергії» доступна, увімкніть її в ситуації, коли заряд батареї вже критично низький.
 • Переведіть телефон у режим польоту, якщо є інший засіб зв’язку (рація або кнопковий телефон).
 • Погодьте з близькими час виходу на зв’язок, а також обговоріть місце та час зустрічі на випадок зникнення зв’язку зі своїми друзями та близькими.
 • Важливі номери телефонів випишіть собі на папір, якщо батарея сяде остаточно, а електрика так і не з’явиться.

За публікацією в kp.ua

___________________________________________________________________________

Публікація на нашому сайті – листопад 2022 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *