Лис
19
Леся може бути підробною!
За повідомленням ряду засобів масової інформації, які у свою чергу посилаються на Національний банк, в Україні останнім часом виявляють все більшу кількість підроблених грошей – 200-гривених банкнот, 2001 року випуску.
Підробки склеєні із двох аркушів, флуоресценція (короткочасне відсвічування, як правило – в ультрафіолеті) паперу відсутнє.
Поверхня паперу гладка або в деяких випадках деформована шляхом тиснення, водяні знаки й захисна стрічка імітуються друкованим способом, причому текст на стрічці не читається. Рельєфність елементів на портреті Лесі Українки досягається прозорим шаром клею.
У НБУ відзначають, що несправжність подібних гривень визначити нескладно, навіть на око. Наприклад, якщо подивитись під кутом на захисний елемент сріблястого кольору, розташований у нижньому правому куті лицевого боку купюри, там з’являться цифри 200, які не видко, якщо дивитися на купюру, тримаючи її перпендикулярно. Крім того, якщо потерти портрет Лесі Українки або змочити його, то на руках залишиться клей.
Майте на увазі: якщо Вам потрапила підроблена грошова купюра (гривні, карбованці, долари, євро, та хоча б японські йэни), то Вам краще не ризикувати, намагаючись позбутися від них в магазині, на ринку або у “міняйл”. З дуже великою ймовірністю Ви можете опинитися в міліції і перетворитися з потерпілого у підозрюваного, а там і в обвинувачуваного. Обійдеться в багато разів дорожче…
На малюнку – сцена страти фальшивомонетника у Древній Русі з мініатюри невідомого художника.