Лис
14
Влада дурить виборців через держреєстр?
Більшість громадян України, які мають право участі у виборах органів влади вже одержали листи зі створеного при Центральній виборчій комісії держреєстру виборців. Зазначені в цих повідомленнях дані про Вашу особу в обов’язковому порядку варто дуже ретельно перевіряти. Якщо в держреєстрі буде не вірно вказане хоча б що-небудь із Ваших персональних даних, Вас не допустять до голосування, або Вам доведеться або плюнути на вибори й на тих, хто їх готував, або звертатися до суду. Тому, ще раз звертаю Вашу увагу: якщо в листі, що надійшов до Вас, з держреєстру невірно зазначений хоча б один параметр (або число, або місяць, або рік народження, чи місце народження, чи хоча б одна буква у Вашому прізвищі, імені, по батькові, обов’язково зверніться до органу ведення держреєстру за Вашим місцем проживання. Адресу органу зазначено в отриманому Вами листі.
Напевно багатьох здивувало, наскільки часто в одержуваних листах містяться помилки. Особливо масово ці помилки зустрічаються в листах, які отримані громадянами літнього віку й сільських жителів. Зо два рази про цю проблему говорили і центральні телеканали. Але вони поговорили й заспокоїлися тим, що в Центрвиборчкомі їм пояснили, що листи нібито підштовхують громадян до перевірки своїх даних у держреєстрі. Звучить красиво, але це чергова “локшина на вуха” нашого зайво довірливого народу.
Наприклад, особисті дані були перекручені в листах, які одержав мій батько й багато хто з моїх родичів і знайомих. У батька була перекручена дата народження на 1 січня, в інших – дата або місце народження. Одному з родичів, що народився у колишній союзній республіці, місцем народження було записано українське село, де він зараз живе. Природно, що така ситуація обурює громадян.
Йдемо в сільраду, показуємо листа з держреєстру. Секретар сільради показує список сільських виборців, які сільрада направила в районний орган ведення держреєстру. У списку всі дані записані правильно. Жодної помилки по жодному з тих, хто одержав з держреєстру листи з перекрученими відомостями.
Їдемо в районний орган ведення держреєстру, обурюємося… Працівники районного органу підтверджують, що вони одержали з сільради саме ці списки, підтверджують, що вони ввели до реєстру саме ці правильні дані, які були перед відправленням багаторазово перевірені. Вони ж пояснюють, що введені ними дані надсилаються в електронному вигляді до Києва, а вже з Києва вертаються у перекрученому вигляді. І вони вже нічого не можуть поробити. Комп’ютерна програма сама автоматично роздруковує листи з даними, отриманими з Києва, тобто – з центрального органу ведення реєстру. Чому в Києві особисті дані “псуються”, районні працівники держреєстру відповідати відмовляються.
Але воно й зрозуміло, що відповідати їм на такі питання не з руки, навіть якщо вони й знають відповідь. Та й нам після з’ясування обставин ситуація стала ясна сама собою. Виникає повна й цілком обґрунтована особиста впевненість: влада в черговий раз має намір обдурити громадян і саме тому дані в держреєстрі виборців спотворюються цілком навмисно.
Природно, відразу виникають нові питання: кому це треба й для чого? Щоб одержати відповіді на обидва питання, треба розставити їх у правильному порядку й спочатку подумати: до чого це може призвести?
Відповідь зрозуміла: міські жителі більш-менш молодого віку, у листах до яких є помилки в особистих даних, може і підуть в органи ведення держреєстру, перевірять і уточнять відомості про себе. Однак багато людей похилого віку не підуть у держреєстр, навіть якщо вони живуть у місті. Не ходячі інваліди взагалі позбавлені цієї можливості. Що стосується жителів сільської місцевості, то вони просто не стануть через цю проблему їздити до райцентру, гаяти час і витрачати на це гроші. При чому не поїдуть навіть із близьких сіл, а з далеких – тим більше.
Можна, звичайно сказати: часу для звірення багато, не мале число громадян за цей час, так чи інакше, побувають у райцентрі по тих чи інших справах. Це й так і не так. По-перше: таких багато, але далеко не всі сільські мешканці та навіть не більшість. Найбільш літні (як і інваліди), а також люди, що мають мінімальні доходи, точно не поїдуть. Тобто, встановлений порядок ведення держреєстру прямо, безпосередньо й навмисно позбавляє цих виборчого права. Крім того, якщо в сільського жителя виникли проблеми, по яких йому треба їхати до райцентру, то він у більшості випадків поїде займатися саме цими проблемами, а не бігати по тому ж райцентру й шукати орган ведення держреєстру.
Це все – менталітет нашого народу й із цим нічого не поробиш. Більше того, на це й розрахунок: усунути від виборів значне число виборців.
Що це може дати? Відповідь можлива лише одна: для того, що б була можливість скасувати будь-які результати виборів. Після виборів, сторона, яка програла, збирає дані й документи про причини усунення від участі у виборах дуже значної частини виборців і через суд скасовує результати виборів. Призначаються нові вибори…
Навряд чи до таких дій причетні члени Центральної виборчої комісії, хоча не віриться, що вони про це не знають. Швидше за все, цим займаються ті, хто забезпечує й контролює безпеку роботи держреєстру. При чому – для того, що б спотворювати дані не потрібно сидіти й передруковувати ті або інші дані по кожній конкретній людині. Достатньо створити не дуже складну комп’ютерну програмку, яка за певними критеріями (наприклад: старший вік, місце проживання, місце народження, тощо) буде у вибірковому порядку автоматично змінювати введені в районах дані окремих людей.
Наведу приклад: як критерій у програму вводяться громадяни України, які народилися в Молдові або Росії. Їм усім програма автоматично змінює місце народження на той населений пункт, у якому вони прописані. Виборцям найбільш поважного віку дата народження міняється на “01.01.”, тобто на перше січня того ж року.
Результат один: людина усувається від участі у виборах, а результати виборів можуть бути скасовані. Наслідки: нові вибори, нові мільярди гривень на вітер, продовження повноважень діючого Президента, а може і введення надзвичайного стану. Не виключені й додаткові варіанти…
Хто ж все це організував?
А подумайте:
– хто має найменші шанси перемогти на виборах?
– хто при скасуванні результатів виборів може одержати додаткові шанси?
– кому не треба буде ще раз вишукувати на повторні вибори додаткові кошти, оскільки має можливість проводити агітацію за державні (загальнонародні) гроші?
– хто сьогодні контролює тих, хто у свою чергу охороняє й контролює держреєстр?
Тому, не дайте владі себе обдурити ще раз, покажіть їй, що Ви не тупе бидло, зробіть все можливе, що б відкоригувати в реєстрі свої дані і дані своїх родичів, друзів.
Звертаючись у відділ держреєстру, Ви повинні мати при собі паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення особи громадянина України.
По завершенні уточнення кожний громадянин, що має право голосу, повинен одержати довідку про включення до Державного реєстру виборців.