Гру
12
Спілкування з органами соцзахисту і соцзабезпечення
Зрозуміло, що така їх поведінка викликана не власним нахабством, а відповідними вимогами про максимальне зменшення виплат, а ці вимоги, в свою чергу надходять від урядових органів. Але громадянам від цього не легше.
Практично при всіх зверненнях громадян на дії органів пенсійного фонду і соціального захисту доводиться стикатися з однаковою поведінкою і однаковими помилками людей при зверненнях до пенсійного фонду і в подальшому – до суду. Подекуди такі помилки призводять до непоправних втрат.
У публікації на цьому ж сайті 23 листопада детально описано новий порядок прийому документів у органах пенсійного фонду і перед тим, як йти до пенсійного фонду, раджу всім його вивчити – хоча б у загальному. Але, як правило, людина, звертаючись до цих органів нічого не вивчає і до моєї поради про це теж навряд чи прислухається. Людина просто йде і питає там на місці – що їй робити, які папери збирати. Працівник органу дуже ввічливо розповідає і відвідувач йде збирати документи.
І тут починаються кошмари. Людина приходе десятки разів, а у неї
Я не можу тут дати загальні поради по вирішенню всіх проблем, але можу порадити, як зробити основні, початкові шаги, щоб потім, коли Вам відмовлять у призначенні виплат, або виплати призначать у неповному розмірі, Ви не втратили можливість захистити свої права у суді.
Насамперед, ніколи не віддавайте документи ні в які органи без реєстрації і без документального підтвердження. Яка б не була чемна і ввічлива працівниця органу, Ви ні яким чином не застраховані від того, що якійсь документ вона, або інші не втратять. І дуже часто втрачають, а потім ніколи цього не визнають, особливо, якщо справа дійде до суду. Завжди залишитеся винні Ви самі. А деякі документи відновити буде вкрай важко, а подекуди і неможливо. Особливо, коли це стосується документів, що витребувані Вами з інших республік колишнього Союзу. А тому, віддавайте документи виключно під розписку, тим більше, що працівники зобов’язані видати її Вам, згідно Постанову Правління Пенсійного Фонду від 15.10.2009 р. N 23-1. Пам’ятайте: якщо проявите надмірну коректність і посоромитися вимагати цю розписку – потім Вас в цьому і звинуватять (в тому числі в керівних органах, в контролюючих органах і в суді). І ні які Ваші посилання на те, що Ви не знали, що Ви довіряли, що то вони повинні були дати – не допоможуть.
Але, навіть розписка не є гарантією отримання пенсії по поданих Вами і прийнятих органом документах. Документи все одне можуть бути втрачені і пенсійний фонд не буде їх самостійно відновляти. Вони і пальцем не поворухнуть. Може Ви зможете згодом за цю недбалість їх покарати, але пенсію вони без цих паперів все одне не призначать, хоча б Ви що робили. А тому, обов’язково залишайте у себе ксерокопії всіх документів і ретельно їх зберігайте, навіть після призначення пенсії. А якщо документ отримано з далеку, наприклад з ближнього зарубіжжя, або він стосується Вашої праці на підприємстві, яке вже не існує, то не полінуйтеся і не пожалкуйте коштів – зробіть нотаріально посвідчену копію, адже відновити такий документ буде дорожче, або неможливо, а прості ксерокопії у Вас не візьмуть.
У тих випадках, коли Вам призначили пенсію, або виплату, але Ви рахуєте, що її розмір занижено, не ходіть і не вимагайте перерхунку та пояснень в усній формі. Ви лише будете втрачати свій час і псувати собі здоров’я. А сільські мешканці – ще і гроші на дорогу до райцентру. Відразу пишіть до органу відповідну заяву, приблизний зразок якої викладено нижче. Зрозуміло, що зміст заяви має відповідати тим обставинам, які склалися у Вас особисто.
Коли отримаєте відповідь, або якщо вона не надійде у встановлений законом строк (максимум – місяць) звертайтеся до адвоката, щоб він перевірив правдивість відповіді, адже дуже часто у таких відповідях посилання не відповідають нормам законів. І вже відповідно до порад адвоката вирішуйте, чи звертатися до якогось керівного або контролюючого органу, або подавати до суду.
Громадяни, які не мають коштів на юридичну допомогу, можуть звернутися до прокуратури, яка зобов’язана діяти в інтересах таких громадян. Але Вам потрібно буде документально довести свою фінансову неспроможність.
До суду дії цих органів належить оскаржувати в порядку адміністративного судочинства, тобто подавати адміністративний, а не цивільний позов.
зразок заяви до органу пенсійного фонду
До Управління Пенсійного фонду
України в Сокирянському районі
60200, м. Сокиряни, вул. Центральна, 74
Цибулько Володимира Євгеновича,
15.12.1947 року народження, що мешкає
за адресою: 60236, м. Новодністровськ,
м-он “Лісовий”, буд. № 29, кв. 173,
тел. 3-15-45
З А Я В А
Управлінням Пенсійного Фонду мені призначено пенсію. Але я рахую, що пенсію мені призначено не в повному належному розмірі. В зв’язку з цим, прошу повідомити:
– з якого числа, в якому розмірі і на яких засадах мені призначено пенсію?
– який стаж роботи і на яких підприємствах при цьому враховано?
– за який період і на підставі чого мені був врахований пільговий стаж по роботі в підземних умовах і на підставі яких норм законодавства він був врахований не у повному обсязі?
– з яких підстав мені були повернуті без врахування завірені відповідним чином архівна довідка № 209 від 16.06.2008 р. з архіву м. Нурека (Таджикистан) про мою роботу в ТСУ “Гидроспецстрой” за період з 12.07.1968 року до 6.07.1989 року, а також довідка № 208 від 16.06.2008 р. з цього ж архіву про особливий характер роботи і умов праці, які необхідні для призначення пільгової пенсії?
Додаток:
1. копія архівної довідки № 209 від 16.06.2008 р.,
2. копія архівної довідки № 208 від 16.06.2008 р.
Цибулько В.Є.
5 грудня 2009 р.
У меня такаяже проблема,тоже работал в Г.Нурек Гидроспецстрой,примерно в теже годы…
спасибі за цікаву інформацію
Шановний , Олег Петрович! У мене в трудової книжці є запис, що я дійсно працювала в Госбанку СРСР (в приміщенні нацбанку) з 15.09.1975 року по 01.09.1997 року, але всі мої звернення надати довідку про мою зарплату марні, відповідають, що архів не зберігся. Мені нарахували мінімальну пенсію. Що мені робити і куди звертатися? Будь ласка, підкажить куди мені треба звернутися, щоб отримати цю довідку, Дуже дякую. З великою повагою В. Полушина.
Валентина: спробуйте в прокуратуру
Спасибо.
Доброго дня. у мене Батько ліквідатор Чорнобиля. отримує 900 грн. пенсію. цікавить які довідки треба і на яку сумму він би мав отримувати. дякую наперед.
Сергій, я не займаюся безпосередньо питанями призначення пенсій та інших соціальних виплат. У статті описано принципи спілкування з органами соцзахисту та соцзабезпечення саме для того, щоб з”ясовувати ці питання у кожному конкретному випадку. От у них і треба все узнавати, таким чином – як описано у статті.