АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

23

КПК-2012: оскарження

Автор: Advocat

Без сумніву, у тих, хто вже зіткнувся з роботою правоохоронних органів за правилами, встановленими новим Кримінальним процесуальним кодексом (КПК) може виникнути необхідність оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб відповідних правоохоронних органів під час досудового розслідування.

На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 КПК, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений КПК строк, – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна;

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування – потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим – особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки – особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій – особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК, – підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником.

Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 КПК.

Під час підготовчого судового засідання можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, передбачені вищевказаними пунктами 5 та 6.

Скарги на вищезазначені рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Скарга повертається, якщо:

1) скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу;

2) скарга не підлягає розгляду в цьому суді;

3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Копія ухвали про повернення скарги невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надсилається особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами. Ухвала про повернення скарги або відмову у відкритті провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку. Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК.

Подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування не зупиняє виконання рішення чи дію слідчого, прокурора. Слідчий чи прокурор можуть самостійно скасувати рішення, передбачені пунктами 1, 2, 5 і 6 частини першої статті 303 КПК, припинити дію чи бездіяльність, які оскаржуються, що тягне за собою закриття провадження за скаргою. Прокурор може самостійно скасувати рішення, що передбачене пунктом 3 частини першої статті 303 КПК і оскаржується в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 284 КПК, що тягне за собою закриття провадження за скаргою.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 КПК. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги. Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов’язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами КПК про:

1) скасування рішення слідчого чи прокурора;

2) зобов’язання припинити дію;

3) зобов’язання вчинити певну дію;

4) відмову у задоволенні скарги.

Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування. Прокурор вищого рівня зобов’язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов’язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду.

Службові особи, винні в недотриманні розумних строків, можуть бути притягнуті до відповідальності, встановленої законом.

Під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку також і ухвали слідчого судді, а саме ухвали про:

1) відмову у наданні дозволу на затримання;

2) застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або відмову в його застосуванні;

3) продовження строку тримання під вартою або відмову в його продовженні;

4) застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні;

5) продовження строку домашнього арешту або відмову в його продовженні;

6) поміщення особи в приймальник-розподільник для дітей або відмову в такому поміщенні;

7) продовження строку тримання особи в приймальнику-розподільнику для дітей або відмову в його продовженні;

8) направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи або відмову у такому направленні;

9) арешт майна або відмову у ньому;

10) тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа – підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність;

11) відсторонення від посади або відмову у ньому.

Під час досудового розслідування також можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора або відмову у відкритті провадження по ній. Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Оскарження ухвал слідчого судді здійснюється в апеляційному порядку.

____________________________________________________________

Публікація – листопад 2012 р.



коментарів 38

  1. Андрій :

    Шановний Олег Петрович! Дякую за Вашу статтю та прошу прояснити такий момент:
    яким чином по новому КПК оскаржувати бездіяльність слідчого, яка полягає у затягуванні досудового слідства. При тому, що заяву про злочин було внесено до реєстру без зволікань, а ось далі справа не пішла. Законодавець обмежив строк тільки після повідомлення особі про підозру, а от що робити, якщо слідчий цього не вчиняє? Як в такому випадку оскаржити його бездіяльність?
    Щиро вдячний!

  2. admin :

    Андрій, спробуйте поскаржитися прокурору.

  3. ANNA :

    Буду дуже вдячна, якщо Ви мені роз”ясните чи процедура оскарження слідчому судді є платною, за це сплачується держмито?
    Дякую.

  4. admin :

    ANNA: безоплатно

  5. ANNA :

    Шановний Олег Петрович, дякую за відповідь. Скажіть, будь ласка ше одне: як на Вашу думку, а чи не можна всі оті перераховані порушеня з боку прокурорів та слідчих кваліфікувати дещо суворіше, тобто як корупцію, як перевищення службових повноважень, зловживання службовим становищем ітд ітп? І тоді декілька прокурорів звільнили б з посад, декілька слідчих відіслали б на виправні роботи, по телевізору все б те показали (для інших прокурорів) і тоді настав би у країні порядок!! Дякую.

  6. admin :

    ANNA, можна, якщо в конкретному випадку, в залежності від обставин і характера дій, такі дії містять ознаки злочинів і доведено злочинний умисел (а не помилку). А от такого, щоб було в цілому для всіх – не буває, бути не може і не повинно. Бо тоді буде не порядок, а свавілля.

  7. Ганна :

    Шановний Олег Петрович, Я 5 днів тому відправила поштою скаргу на прокурора слідчому судді.Жодний дій з боку судді, жодної відповіді мені не надали. Якщо навіть моя скарга складена некоректно, то меня ж зобов”язані письмово відповісти в члму саме полягає некоректність ітд ітп? Дякую.

  8. admin :

    Ганна, відповідь Вам надати зобов”язані за будь яких обставин. Напишить скаргу вищестоящому прокурору

  9. Олександр :

    Шановний Олег Петрович! Ситуація наступна: троє позивачів зверталися до суду з позовом про поновлення на роботі, стягнення невиплаченої заробітної і т.д. Рішенням судів всіх інстанцій їм було відмовлено. Тепер вони звертаються до правоохоронних органів з заявою, що начебто при прийомі на роботу вони не підписували наказ про прийняття на роботу. Слідчий вирішив звернутися до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, щоб призначити почеркознавчу експертизу. Ця тяганина триває вже два роки: як правильно (і головне куди) оскаржити рішення чи слідчого, чи заявників, щоб уникнути експертизи, бо ви мабуть знаєте, які в нас ексерти і як проводяться експертизи. Дуже дякую.

  10. admin :

    Олександр, я не можу давати такі поради, не знаючи матеріалів справи

  11. Олександр :

    Я Вас розумію. Скажіть, раніше до суду можна було оскаржити постанову про порушення кримінальної справи. Наскільки я розумію постанова про відкриття кримінального провадження не оскаржується? Чи є преценденти оскарження постанов слідчого про призначення експертиз?

  12. admin :

    Олександр, постанова про відкриття кримінального провадження не оскаржується, це є законодавчо визначений обов”язок слідчого – відкрити. Постанови про призначення експертизи раніше ні коли не оскаржувалися. Формально, за новим КПК це можливо, але лише на стадії підготовчого судового засідання.

  13. Ганна :

    Шановний Олег Петрович, скажіть будьласка, а чи можна бездіяльність(у сенсі сучасного КПК) прокурора оскаржити у суді просто за ст. Конституції №№8, 40, 55? Оскільки мою заяву прокурор просто ігнорує і не вносить до єдиного реєстру кримінальних проваджень, а на підставі нового КПК дуже важко укластися в установлені строки оскарження і, крім того, в мене не має офіційної відмови про це саме невнесення.
    Дякую.

  14. admin :

    Ганна, не получиться. Отримайте офіційну відмову з фіксацією дати отримання і просіть о продовженні строку на оскарження

  15. Ганна :

    Шановний Олег Петрович, вибачте за настирність та невігластво, АЛЕ я розумію ситуацію так: оскарженню підлягає “бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР ….”. Тобто оскаржується факт невнесення. А де написано, що це невнесення повино бути підтверджене офіційною відмовою? Тоді чому ж я повина слідчому судді представляти цю відмову (якщо мою заяву тупо ігнорують)? Адже ж НЕ НАПИСАНО у 303-й статті,що “оскарженню підлягає саме відмова про внесення відомостей”. А офіційного тлумачення ст. 303 я не знайшла. Будьте ласкаві, якщо можете – дайте посилання. Дякую.

  16. Роман :

    Обжаловать невнесение заявления о преступлении можно в течение 10 дней с момента совершения бездеятельности. Пишете новую заяву, отправляеете заказным письмлм с уведомлением, приходит уведомление о получении, и тупо обжалуеете невнесение до ЕРДР, пишете, что звонили в прокуратуру, вам сказали, что заява не внесена до ЕРДР. к жалобе прилагаете копию уведомления о получении вашей заяви, и саму заяву с приложениями, если они есть.
    И ДОЛБИТЕ ПРОКУРАТУРУ!!!
    Оскарженню підлягає не відмова, а невнесення. Можно написать заяви в местную прокуратуру, в областную, генеральную, и одновременно обжаловать невнесение до ЕРДР в местном суде, в суде по месту нахождения областной прокуратуры, и в Печерском суде г. Киева-на бездеятельность Генеральной прокуратуры, которая как обычно не зарегистрирует заяву в ЕРДР, а направит её в область. И долбить до тех пор, пока не зарегистрируют. Конечно, это почтовые расходы,20-50 гривен, но если дело стоит того, то можно попробовать.
    обычно эти твари не регистрируют заяву в ЕРДР, когда совершено преступление самими прокурорами, судьями.И морозятся до последнего.

  17. Ганна :

    Роман, спасибо Вам отдельное. Я примерно мыслю и делаю так так как Вы и советуете и действительно столкнулась с тем , что мое обжалование прокурорских преступлений, а также других высокопоставленных чиновников ЕРДР не вносится, а тупо игнорируется. А вот насчет того, что я сошлюсь на звонок в прокуратуру, а не на письменный отказ… хм… я сомневаюсь, то есть я боюсь, что у меня даже не будет возможности это говорить.Боюсь, что судья тупо вынесет ухвалу об отказе в рассмотрении.

  18. admin :

    Ганна, а чим Ви ще можете це підтвердити?

  19. Ганна :

    Олег Петрович, я вважаю що доказ бездіяння робиться методом “від супротивного”. Тобто якщо я стверджую, що моя заява не внесена до реєстру, то нехай прокур на судовому засіданні доведе зворотнє. Але, до речі, може Вам буде цікаво мою заяву суд прийняв до розгляду навіть без надання офіційної відмови, і призначив дату судового засідання, але суддя поїхала на нараду й перенесла засідання з понед. на птн. Грубе порушення строків! – я це розумію, але вже хоч щось. На наступне засідання мабуть прокурор на рибалку поїде :). Дякую Вам за увагу.

  20. admin :

    Ганна, Вам повезло, але всюди поки що практика різна

  21. Vladislav :

    admin 18 Апр 2013 20:46 “Ганна, а чим Ви ще можете це підтвердити?” Телефонний дзвінок мажна доказати. На пошті берете роздруковку телефонних дзвінків з вашого телефону за конкретний (потрібний Вам)період. А якщо Ви телефонували з мобільного, Ви можете отримати навіть звукозапис розмови між абонентами. Зрозуміло, що все не безкоштовно.

  22. admin :

    Vladislav, что-то Вы запутались: какое отношение имеет вопрос Ганны и ответ на него к телефонным звонкам? Там идет речь об обжаловании действий прокурора.
    Но поскольку затронута тема, следует заметить, что вообще-то, по распечатке телефонных звонков с стационарного телефона его абонент может доказать только сам факт звонка, но не более того. По мобильным это возможно, в основном по контрактным номерам. Но звукозапис, если никто специально не записывал, получить нельзя никак. А если все же кто-то при каких-то обстоятельствах и “писал” разговор и его удастся получить, то воспользоваться такой записью можно будет только для собственного наслаждения: ни один суд ее не признает. Можно, конечно, пробовать “химичить”: сам, мол, писал на телефон или диктофон, но любая простейшая фоногорафическая экспертиза эту “химию” сразу поломает. И все деньги, потраченные на получение записи, будут просто выброшены на ветер

  23. zoia :

    Олег Петровичю, спробую коротко розповісти Вам свою ситуацію і попросити у Вас поради. Мене засудили за ст.125 ч.1 КК. У першій інстанції справа слухалась 4 рази різними суддями, в зв’язку із поверненнямсправи на новий розгляд, відвід судді. Одна остання суддя “ДАЙ БОГ ЇЙ ЗДОРОВ’Я!!!”,засудила мене, без жодни доказів моєї вини.Обвинувачення грунтувала лише на показах одного свідка, подружки “потерпілої”, якої не було намісці конфлікту і яка, за довідкою на адвокатський запит, того дня , знаходилася на роботі. Справа слухалась 2 роки. Під час 4 розгляду справи свідок особисто приніс в суд.зас нову довідку з роботи, про те,що начебто роб.графік того дня змінювався івона була до обіду вдома і бачила конфлікт, за підписим її безпосереднього керівника.Довідки, які я додавала до матеріалів справи завірені першою особою.2-чі моє клопотання перевірити “сумнівну” довідку шляхом запиту на ім’я ПЕРШОЇ ОСОБИ- суддею були віхилен, викликати в сд.зас., керівника, який підписував ” сумнівну” довідку- відхилено, витребувати копію НАКАЗУ про зміну роб. графіку( державна установа)- відхилено.Апеляційний та ВССУ в порушення КУ ст.62 ч.3, незаконне рішення, яке грунтувалося на припущенні, зацікавленої особи, залишив в силі.Інших доказів у “потерпілої” не було. Готую документи в ЄСПЛ.Прийшла відповідь на мою попередню заяву. Чи з у мене шанси? ДЯКУЮ!

  24. admin :

    zoia: у Вас не має шансів в ЄСПЛ. Він не розглядає справи по суті, не перевіряє правильність рішень національних судів, не вникає – правильно, чи ні були відхилені клопотання. Його не цікавить суть конфлікту, а виключно – наявність або відстуність порушень прав людини, передбачених Європейською конвенцією про права людини. У Вашрму випадку вони порушені не були. Вашу заяву визнають неприйнятною

  25. Ганна :

    Шановний Олег Петрович, я “відбула” вже два різних судових засідання з приводу невнесення данних до ЄДР кримінальних проваджень. То в нас, в Миколаївській області, практика така, що обидва судді в ухвалі про призначення судового засідання тут же роблять запит до відповідача щодо надання відомостей про рух заяви такої-то такої. Тобто я хочу сказати, що у нас доводити письмово відмову не потрібно, сам суддя з”ясовує це в процесі.
    Шановний Олег Петрович, я оскаржувала обласному прокурору службову недбалість районного прокурора, що полягає в ненеалежній організації розслідування певної кримінальної справи, тобто її півроку взагалі не розслідують, хоча вона внесена до ЄДР. Я навіть вимагала, щоб проти цього районного прокурора завели кримінальну справу за ст. «Службова недбалість» оскільки він постійно ігнорує(тупо не відповідає) всі мої звернення, тобто його невиконання посадових обов»язків вже стає систематичним і зловмисним. Я навіть «потягла» до слідчого судді цього обласного прокурора за те, що він не завів справу на районного прокурора. Суд відбувся, всі з»явились. Але мені відмовили в задоволенні позову, бо заявили (цитую дослівно) «прокурор не має процесуального впливу на розслідування, оскаржуйте бездіяльність слідчого, який веде справу». Як Ви вважаєте, Олег Петрович, вони брешуть? Бо як же тоді 121 ст. Конституції та «Положення про прокуратуру»? Дякую Вам.

  26. admin :

    Ганна, це добре, що суддя сам витребовує відомості щодо внесення в реєстр. У принципі, судді мають власні ключи для входу в реєстр і перевірки. Поки щодо витребування судами не всюди так, але може саме така практика й буде розповсюджена. В кожному випадку потрібно пробувати.
    Щодо причини відмови, то я вважаю, що вони дійсно “брешуть”. Просто не хотять підставляти прокурора

  27. Ганна :

    Олег Петрович, скажіть будь ласка, а що це таке “ключі для входу в реєстр і перевірки” у фізичному значенні? Це пароль до якоїсь локальної мережі? А можна отак прямо у своїй позовній заяві й писати, мовляв: “Ваша честь, скористайтеся наданими Вам з ключами і з”ясуйте де моя заява та винесіть відповідну ухвалу”. Може судді просто поки що користуються юридичною неосвідченністю та безсиллям громадян, а якщо витягти правду на світ (щодо ключів), то буде все інакше? Дякую

  28. admin :

    Ганна, це флешка з спеціальною компьютерною програмою. Так, як Ви запропонували, писати не слід, адже судді не є офіціними користувачами реєстру, але все ж варто пробувати змінювати судову практику (вона таки поступово змінююється) і оскаржувати сам факт відсутності відповіді про внесення до реєстру.

  29. Надія :

    Шановний Олег Петрович! У мене таке питання: я подала заяву щодо відкриття кримінального провадження, але через два місяці отримала постанову слідчого про його закриття за відсутністю події кримінального правопорушення. За ці два місяці слідчий з потерпілими на контакт не виходив (взагалі його не бачили – заява подавалась черговому слідчому), а справу закрито лише на підставі пояснення, яке взяв дільничий інспектор у особи, що скоїла злочин (підозрюю, що слідчий з цією особою також не розмовляв, а задовольнився письмовим поясненням, яке взяв дільничий). При цьому пояснення повністю заперечує те, що викладено у моїй заяві про відкриття повадження (тобто “нічого не знаю, нічого такого не було, а було все зовсім не так”). Більше того – у поясненні сказано, що ми ще начеб-то винні гроші особі, яка вчинила правопорушення, й начеб-то зобов”язались їх віддати (про це згадано у постанові про закриття).
    Чи не є підстави вважати, що провадження закрито поспішно і необгрунтовано, оскільки:
    а) це зроблено слідчим фактично заочно (потерпілих слідчий не викликав);
    б)слідчий кваліфікував подію за ст. 190 КПКУ (шахрайство), хоча я у заяві вказала на ст. 189 (вимагання, причому шляхом тиску);
    в)наявність висунутої вимоги до потерпілих з боку особи, що вчинила правопорушення, є підставою для продовження тиску та шантажу потерпілих – тобто, те, про що я подавала заяву, може спокійнісінько продовжуватись – чому слідчий не звернув на це увагу?

  30. admin :

    Надія, це, крім 3-го пункту (“в”) може бути підставами для оскарження. По 3-му пункту можете подати окрему заяву

  31. Ганна :

    Олег Петрович, я щойно ознайомилася із листом Надії, і хочу сказати, що сама маю клопіт із оцими “заочними” розслідуваннями, тобто у мене, як у потерпілої, закрили вже декілька кримінальних проваджень зовсім не виходячи зі мною на контакт, а приймаючи до уваги лише свідчення звинувачуваної сторони!! В деяких випадка мене навіть взагалі не повідомляли про відкриття справи, а лише про закриття. Скажіть, будь ласка, яке максимально суворе покарання я маю право вимагати у слідчого судді для таких от “горе-детективів”? Чи можна в цьому випадку притягнути слідчого до кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень, недбалість, корупцію в-решті-решт ? Дуже дякую.

  32. admin :

    Ганна, слыдчий суддя не карає ні кого і не вирішує такі питання. Його завдання, стосовно даного питання: вирішити правильно чи не правильно було вчинено слідчим. Саме по собі прийняття рішення слідчим по заяві без виклику потерпілого не є порушенням нрм КПК.

  33. Ганна :

    Шановний Олег Петрович, дуже вдячна Вам за Ваші поради. Сподіваюсь, що у Вас вистачить терпіння надати ще одну із того ж приводу: ну от скажіть -кому можна ще оскаржити бездіяльність районного прокурора, котрий вже вдесяте ігнорує мої заяви в тому числі й ті, що потребують внесення до ЄДР (вони мені там бойкот об”явили)?!! Тобто я явно вбачаю в його прокурорських діяннях корупцію, змову з відповідачем, а точніше хабарництво. Цей ідіот-прокурор являється ще й радником юстиції. Генеральна прокуратура не допомогає, зпихує на обласну, а та – взагалі мовчить. Я хочу, щоб його звільнили з посади і взагалі не хочу, щоб він підтримував державне звинувачення по моїй справі, бо він же від звинувачення відмовиться на суді й справу закриють. Чи допоможе мені Вища Рада Юстиції, мені трохи не зрозуміла її компетенція? Дякую.

  34. admin :

    Ганна, в Вашому випадку Ви нібито всі наявні засоби вже використали. Не знаю – що Вам порадити, крім слідчого судді. Рада юстиції тут ні до чого

  35. Валерій :

    Шановний Олег Петрович, доброго дня!
    Звернутись до Вас за порадою змусили обставини – не можу сам розібратись, а терміни оскарження “піджимають”…
    Більше 2 місяців тому я звернувся із заявою до прокуратури з проханням:
    а) внести протест на незаконні дії посадової особи стосовно невиконання нею судового рішення, яке набрало чинності (судове рішення, яке не виконується посадовцем, стосується мене особисто);
    б) порушити кримінальну справу стосовно посадової особи у зв”язку з невиконанням нею судового рішення.
    На мою заяву до прокуратури, я отримав з прокуратури відповідь, що моя заява направлена до органів міліції, оскільки в заяві йде мова про відкриття кримінального провадження, а цим має займатись міліція.
    Слідчим міліції я був допитаний, де мені повідомили, що відкрите кримінальне провадження по моїй заяві.
    А сьогодні, зателефонувавши слідчому аби взнати долю моєї заяви, мені було повідомлено, що кримінальне провадження закрите через відсутність ознак злочину. В цей же день я звернувся в прокуратуру із заявою з проханням надати мені письмову відповідь щодо долі моєї заяви. Сьогоднішня моя заява зареєстрована в прокуратурі сьогоднішнім числом.
    Тут виникає кілька питань, на які, дуже сподіваюся, Ви, шановний Олег Петрович, підкажете, як мені діяти далі:
    1) якщо відповідь з прокуратури на мою сьогоднішню заяву я отримаю поштою, скажімо, 20 червня, то 10 днів на звернення до суду зі скаргою на незаконне закриття кримінального провадження будуть відраховуватись від дати за поштовим штампом (від 20 червня), коли я отримав відповідь прокурора чи за датою прийняття рішення про закриття кримінального провадження (про закриття провадження я взнав тільки сьогодні і то неофіційно)? Якщо – за датою прийняття рішення про закриття провадження, то чи потрібно звертатись до суду з окремою заявою про поновлення мені терміну для звернення до суду (чи цей пункт про продовження терміну для звернення до суду можна викласти в самій скарзі до суду щодо скасування незаконного закриття провадження)?
    2) Подаючи скаргу до суду з цього питання відповідачем у скарзі вказувати і прокуратуру, і міліцію чи має бути дві скарги до суду – одна на незаконні дії прокуратури, яка відмовила внести протест на незаконні дії посадовця, а другу – на незаконні дії міліції, яка закрила кримінальне провадження (оскільки в своїй першій заяві до прокурора я просив “внесення прокурорського протесту” на незаконні дії посадовця – цим мала займатись прокуратура, “порушити кримінальну справу” – цим займалась міліція).
    3) Де б Ви порадили, шановний Олег Петрович, ознайомитись зі зразком (формою) скарги до суду з цього приводу (як її правильно оформити, що вимагати від суду у цій скарзі і т.п.)? Можливо, десь в інтернеті є форма такої скарги, але всі мої пошуки такого зразка скарги виявились марними…
    Зарання дякую Вам за відповідь!

  36. admin :

    Валер!й, у цих скаргах слово “в!дпов!дач” не вживають. Оскаржувати сл!д до судд! д!! сл!дчого. На рахунок зразка не скажу – не знаю де.

  37. Ганна :

    Доброго здоров”я Олег Петрович. Я щойно позавчора відбула засідання, на котрому намагалась оскаржити закриття кримінального провадження. Я сформулювала свою вимогу таким чином: “Прошу суд винести ухвалу про поновлення розслідування провадження такого-то”, а суддя заявила мені, що формулювання моє некоректне, бо , мовляв, вона таких повноважень не має. Але ж чому, Олег Петрови!? Адже вона за законом має право зобов”язати слідчого чи прокурора вчинити певну дію, і ніде не нописані обмеження щодо цих зобов”язань, то чи ж така вже принципова помилка мого формулювання?! Адже суть мого прохання зрозуміла! Нехай би суддя й зобов”язала слідчого поновити розслідування шляхом винесеення саме тієї ухвали, про яку я попросила в своїй заяві? Яка мені власне різниця як там буде це поновлення справи виконуватися процесуально?! Дуже дякую. Додам заздалегідь, що просити скасувати рішення я не могла також, бо якщо вже прискіпуватись до форулювань,то на руках у мене не РІШЕННЯ , а ПОСТАНОВА та ПОВІДОМЛЕННЯ про закриття справи. Дякую.

  38. admin :

    Ганна, може Вам не маэ різниці, а для суду є, бо суд, на відміну від Вас, не може дозволити собі юридично неграмотні формулювання, адже суддю потім запитають – чому вона чи він пише “отсебятину”. Будь яка постанова, це є рішення. Вам і слід було просити скасувати рішення, винесене у формі постанови.
    Але все ж, на мою думку, слідча суддя у Вашому випадку не мала права відмовляти Вам у задоволенні скарги з цих підстав, оскільки якщо встановлена безпідставність постанови слідчого чи прокурора, то вона підлягає скасуванню.
    Ви маєте право оскаржити відмову слідчого судді