А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Янв

20

Катастрофа «Конкордії» і позови до власника лайнеру

Автор: admin

Про події, що пов’язані з катастрофою в Італії круїзного лайнеру «Коста Конкордія» («Costa Concordia») чули, напевно, усі. Серед потерпілих є українські, російські, білоруські, молдавські, казахські туристи. Багатьох з них сьогодні цікавить питання відшкодування збитків. Власники лайнеру вже оголосили про повну компенсацію вартості круїзу, перельотів на батьківщину й т.п. Також компетентні італійські організації оголосили про виплату компенсації за втрачений багаж і про деякі виплати моральної шкоди. Але чи будуть ці виплати реальними?

Ми не знаємо й представляємо Вам статтю, присвячену інтерв’ю нашого італійського партнера — адвоката Франческо Грассо російській державної радіостанції «Голос Росії» 17 січня 2012 року. Звертаємо Вашу увагу, що адвокат Франческо Грассо надає юридичну допомогу в Італії російськомовним громадянам.

*************************************************************

Аварія корабля круїзного лайнеру «Коста Конкордія» відбулася 13 січня 2012 р. поблизу острова Джильо через зіткнення зі скелею й уже забрала 11 людських життів. На даний момент рятувальники ведуть пошук ще двадцяти двох людей.

У свідомості тих, хто був на борті Costa Concordia, те що відбувалося асоціювалося із загибеллю Титаника — трагедією, що забрала тисячі життів, і, звичайно, викликало величезний психологічний шок у туристів, які зрозуміли, що їхні власні життя й життя їхніх дітей у небезпеці.

Прокуратура Італії наказала негайно заарештувати капітана судна й зараз веде подальше розслідування. Дії командира розцінюються як карний злочин, але він також несе й цивільну відповідальність у відношенні кожного постраждалого туриста за нанесені травми, завдані навмисно або з необережності, які можуть призвести до незгладимих наслідків – до постійної психологічної травми.

У подібних випадках потерпілі мають перебувати під спостереженням лікаря протягом деякого часу, їм також може знадобитися допомога психолога, можливо, навіть і психіатра. Насамперед, медична допомога потрібна дітям, які більш чуттєві, ніж дорослі до подібних трагічних подій.

Що необхідно зробити потерпілим з юридичної точки зору? Туристи повинні подати до компетентної прокуратури Італійської республіки свої позовні скарги про отримані травми (навмисні або з необережності), найсильніші потрясіння або психологічні травми, підтверджені медичними довідками або іншими документами, необхідними для встановлення ступеню заподіяної шкоди. Нагадаємо, що позовна скарга повинна бути подана протягом 3 місяців після трагічного інциденту, а саме до 14 квітня 2012 року.

Що стосується іноземних туристів — росіян, українців, білорусів, молдаван, казахів, китайців, корейців і ін. — вони можуть звернутися до довіреної особи, як правило — це практикуючий італійський адвокат, оформивши нотаріальне доручення, апостильоване й перекладене на італійську мову, уповноваживши адвоката подати позовну скаргу в Прокуратуру Італійської республіки й пред’явити цивільний позов у карному процесі про відшкодування майнової або моральної шкоди, викликаної травматичним шоком.

Крім того, відповідно до нового туристичного кодексу Італії, протягом 10 робочих днів після повернення до своєї країни (Росія, Україна, Білорусія, Молдавія, Казахстан, Китай, Корея й ін.) постраждалі від аварії корабля туристи повинні особисто підписати скарги й відправити їх рекомендованим листом з повідомленням про одержання до головного офісу компанії-судновласника, адресу якого зазначено на сайті Costra Crociere. У скаргах зажадати відшкодування всіх матеріальних або немайнових збитків, таких як: повернення вартості квитків, втрата предметів і особистих речей, втрата документів, зіпсована відпустка. Радимо також направити цю скаргу факсом або електронною поштою.

Італійський адвокат розповів, як подавати позови пасажирам Costa Concordia.

Як тільки кримінальна відповідальність капітана судна й інших відповідальних осіб буде встановлена, можна буде подавати цивільні позови відносно компанії Costa Crociere і одержати компенсацію за отримані психо-травматологічні травми й понесені кожним окремим туристом збитки.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *