АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

22

Обшуки будуть фіксувати на відео

Автор: admin

Усі обшуки,невдовзі фіксуватимуться технічними засобами звуко- та відеозапису. Без цього докази, отримані під час обшуку, визнаватимуться недопустимими. Про це йдеться у прийнятому Верховною Радою України Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (№ 7275), передає «Закон і Бізнес». Закон підтримали 312 депутатів.

Законом, зокрема, запроваджується обов’язкова звуко- і відеофіксація проведення обшуку. При цьому докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаватимуться недопустимими. Також недопустимими будуть уважати докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, або в разі, коли вони були отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника особи, у якої провадиться обшук.

 

Окрім цього, законом забороняється вилучати оригінали фінансово-господарської документації, комп’ютерну техніку, сервери та мобільні телефони суб’єктів підприємницької діяльності. Хоча є виключення. Так, згідно з новоприйнятим Законом, ч. 2 ст. 168 Кримінального процесуального кодексу України «Порядок тимчасового вилучення майна»  доповнено текстом, що забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, яка на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов’язаний з подоланням системи логічного захисту. Звісно, що таку «необхідність» можна завжди штучно створити.

 

У прикінцевих та перехідних положеннях зазначено, що «Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім норм в частині застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів, які набирають чинності з 1 січня 2019 року». Тобто, обшуки повинні фіксуватися на відео відразу після публікації Закону, а норми щодо аудіофіксації судових розглядів і винесення ухвал судів про дозвіл на проведення обшуків – аж через рік.

 

По публикації сайту Ради адвокатів Київської області 

______________________________________________

Публікація – листопад 2017 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *