А Д В О К А Т
Кучерявый Олег Петрович

полный комплекс юридических услуг, защита интересов граждан и юридических лиц

Авг

26

При розслідуванні нетяжких злочинів не можна зберігати розмови й листи

Автор: admin

01 rusВищий суд ЄС постановив, що збереження даних про телефонні32147 дзвінки й електронне листування є законним тільки в разі розслідування тяжких злочинів.

Як повідомляє The Guardian, рішення Європейського суду справедливості ухвалене під часу розгляду позовної заяви двох британських високопоставлених парламентарів — консерватора Девіда Девіса і заступника голови лейбористської партії Тома Вотсона. Вони оскаржували законність перехоплення правоохоронними органами країни даних про дзвінки та он-лайн-повідомлень.

«Тільки боротьба із серйозними злочинами є об’єктивним приводом виправдати загальне зобов’язання зберігати дані, тоді як розслідування звичайних злочинів … не дає такого права», — йдеться в заяві генерального адвоката Євросуду.

Британські депутати вважають незаконними положення прийнятого в 2014 році закону про повноваження слідства й успішно оскаржували їх у британських судах. Уряд Великої Британії оспорив рішення національних судів у органі ЄС, проте після референдуму щодо виходу країни з ЄС рішення Європейського суду не мають юридичної сили для внутрішнього законодавства (це, м’яко кажучи, сумнівне твердження автора статті, оскільки членство в ЄС і участь у Європейській Конвенції з прав людини – геть не одне й те саме, не пов’язані між собою напряму, а вихід Британії з ЄС жодним чином не може означати її виходу з окремої міжнародно-правової угоди — Конвенції з прав людини – прим. адм. сайту).

Один з авторів позовної заяви, Д. Девіс, під час розгляду зайняв посаду міністра закордонних справ Великої Британії в новому кабінеті Терези Мей.

 

З використанням публікації на сайті Ради адвокатів Київської области (з посиланням на видання «ЗіБ»)

____________________________________________

Публікація — серпень 2016 рокуДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *