АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Бер

13

Підслідність ДБР чи прокуратури?

Автор: admin

01 rusУ засобах масової інформації поширюються публікації, в яких64281937 стверджується про існування проблеми, пов’язаної із прийняттям та розглядом судами клопотань слідчих прокуратури у провадженнях, які відповідно до законодавства підслідні Державному бюро розслідувань України.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ (ВССУ) пояснив, коли до Державного бюро розслідувань переходять повноваження щодо досудового розслідування проваджень, якими до цього часу займалась прокуратура. У суді вважають, що наразі цим розслідуванням можуть займатись слідчі прокуратури. Дане роз’яснення стало необхыдним у зв’язку з тим, що 29 лютого було створено Державне бюро розслідувань, яке повинно перебрати на себе окремі повноваження прокуратури щодо досудового розслідування. Однак наразі в Бюро нема працівників, а в Україні тільки розпочала роботу комісія з відбору директора Бюро та його заступників.

Внаслідок цього з’явились повідомлення про те, що з 1 березня суди перестали приймати клопотання від прокуратури у провадженнях, які вони вже не можуть вести. З цього приводу ВССУ пояснив наступне.

Згідно з абзацом 3 пункту 1 Розділу Х «Прикінцеві положення» КПК України положення частини 4 статті 216 КПК вводяться в дію з дня початку діяльності Державного бюро розслідувань України (але не пізніше п’яти років з дня набрання чинності КПК). Передання матеріалів кримінального провадження слідчими органів прокуратури до відповідного підрозділу (органу) ДБР для продовження провадження відбувається відповідно до абзацу 2 пункту 4 Розділу VІ Закону «Про Державне бюро розслідувань» та абзацу 2 пункту 1 Розділу ХІ «Перехідні положення» КПК у тримісячний строк після початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування.

Тобто початок дії положень частини 4 статті 216 КПК України пов’язаний не з моментом набрання чинності закону, який регулюватиме діяльність Державного бюро розслідувань України як державної установи, а з моментом початку здійснення останнім функцій органу досудового розслідування. До того часу згідно з абзацами 1 та 2 пункту 1 Розділу ХІ «Перехідні положення» КПК України повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури.

_____________________________________________

Публікація – березень 2016 року

 

Зацікавила публікація?
  • Одержуйте нові публікації по RSS або E-mail.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *