АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Вер

24

Підсудність оскарження дій Казначейства

Автор: Advocat

i12Нещодавно, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ), у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», надавна русском языке роз’яснення адміністративним судам щодо того, що у випадку невиконання органами, які нараховують і виплачують соціальні виплати відповідних рішень судів про їх нарахування і виплату у належному розмірі, варто звертатися до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання рішення. Про це писалося у статті «Зміна способу виконання судових рішень по соціальних виплатах». Іншим своїм листом № 959/12/13-13 від 11.07.2013 р. ВАСУ, у зв’язку з виникненням у судовій практиці питань щодо визначення предметної підсудності справ про оскарження стягувачами дій територіальних органів Державної казначейської служби України (Казначейства України) з приводу виконання судових рішень, ухвалених місцевими загальними судами як адміністративними судами, ВАСУ звернув увагу на те, що за Законом України від 17.11.2011 р. № 4054-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства” розширено предметну підсудність місцевих загальних судів як адміністративних судів. До їх підсудності віднесено адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень цих судів, у тому числі у справах, визначених пунктом 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Цими законодавчими змінами визначено, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється тим судом, до предметної підсудності якого віднесено розгляд адміністративної справи.

Законом України “Про виконавче провадження”, крім органів державної виконавчої служби, визначено інші органи, до повноважень яких віднесено виконання рішень судів. Зокрема, частиною другою статті 3 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

З огляду на викладене, справи з приводу оскарження стягувачами дій територіальних органів Державної казначейської служби України, вчинених під час виконання судових рішень, ухвалених місцевими загальними адміністративними судами, підсудні саме місцевим загальним адміністративним судам.

______________________________________________________________

Публікація – вересень 2013 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *